9 марта, 2024 15:56
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Ляпіна: Міністерство економіки не має права втручатися в господарську діяльність "Укрзалізниці"

Які вагони й коли списувати залежно від терміну експлуатації, має вирішувати сама «Укрзалізниця», а Міністерство економіки не має права втручатися в господарську діяльність підприємства, заявила в коментарі виданню Politeka ексголова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна.

«Немає обґрунтування цієї пропозиції і не може бути, тому що вона нераціональна. Якщо «Укрзалізниця» вважає за потрібне списувати вагони, то вона має сама звернутися з такою пропозицією. Це ж господарська діяльність. А вся справа полягає в тому, що залізниця не поспішає їх списувати, бо знає, що це вагони, які є потрібними, вони є в обігу. Тому все це виглядає дуже дивно і абсолютно нелогічно, коли міністерство намагається фактично робити господарську діяльність», – сказала Ляпіна.

Вона нагадала, що минулого року Держрегуляторна служба України не погодила проєкту наказу, яким Міністерство інфраструктури планувало скоротити термін експлуатації вантажних вагонів.

«Проєкт наказу розробили без дотримання ключових принципів державної регуляторної політики: доцільності, адекватності, ефективності, збалансованості, прозорості та врахування громадської думки«, – написано в рішенні відомства.

Міністерство інфраструктури опублікувало проєкт цього наказу 12 жовтня.

Списання вагонів через скорочення терміну експлуатації змусить «Укрзалізницю» купувати нові вагони, хоча значно важливіше спрямовувати інвестиції на оновлення залізничної інфраструктури. Таку думку висловлював президент об’єднання «Укрметалургпром» Олександр Каленков, коментуючи намір Мінінфраструктури скоротити термін експлуатації вагонів.

Президентка асоціації «Укрвідтранс», в яку увійшли оператори вантажних залізничних перевезень, Наталія Петриченко заявила, що намір Мінінфраструктури скоротити термін експлуатації вантажних вагонів порушує європейські директиви. Віцепрезидент Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов назвав наміри Мінінфраструктури «дуже дивним рішенням», зазначивши, що вагони потрібно списувати з огляду на їхній технічний стан, а не термін експлуатації.

Народний депутат України від «Слуги народу», член комітету з питань транспорту та інфраструктури Олександр Скічко заявив у Facebook, що така ініціатива Мінінфраструктури призводить до списання 89 тис. вагонів, що спричинить дефіцит рухомого складу і, як наслідок, колапс у промисловості та агросекторі.

АТ «Укрзалізниця» запропонувала компромісне рішення щодо обмеження терміну служби піввагонів і зерновозів: обмежити 33 роками термін служби тільки для піввагонів, а термін служби зерновозів – продовжити до 45 років.

Однак глава Мінекономіки Ігор Петрашко на початку грудня скликав закрите засідання, на якому, як писав «Цензор.НЕТ» збирався в ручному режимі, без представників промисловості та бізнесу, заблокувати рішення Державної регуляторної служби. У підсумку з’явився альтернативний проєкт наказу, у якому вимоги бізнесу й «Укрзалізниці» було враховано лише частково, зазначає видання.

Проверьте

В Украине на учете состоят около миллиона онкобольных – Минздрав

В Украине на учете как онкобольные находится порядка 1 млн человек. Об этом на брифинге …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *