14 июля, 2024 20:04
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Макогон про ціни на газ у Європі: Росія продовжує шантаж через "Північний потік – 2"

«Незважаючи на захмарні ціни на газ в ЄС, наявні вільні транзитні потужності та попри заяви очільника РФ про збільшення постачання до ЄС, «Газпром» не забронював додаткові потужності на січень, – написав Макогон. – Тому «Газпром» не планує збільшувати транзит до понад 109 млн м³ на добу, що передбачено існуючим контрактом».

За словами Макогона, «висновки очевидні – шантаж Європи продовжується з метою якнайшвидшої сертифікації «Північного потоку – 2».

https://www.facebook.com/mcfire76/posts/10159064304069081

Як свідчать дані біржі ICE станом  на 21.10 20 грудня, ціна на газ у Європі становить €147,5 за 1 МВт-год, або приблизно $1763 за 1 тис. м³.

14 грудня ціна газу в Європі становила €130,68 за 1 МВт-год, або приблизно  $1567 за 1 тис. м³. «Коммерсантъ» зазначав, що вартість газу перевищила позначку $1500 вперше із жовтня.

Цього року на ринку газу у Європі фіксують дефіцит. Він спровокував зростання цін на газ. Якщо на початку року ф’ючерси на газовому хабі TTF у Нідерландах коштували майже $250 за 1000 м³, то у вересні ціна на газ у Європі вперше в історії подолала позначку $1000, а 6 жовтня оновила історичний максимум – понад $1900 за 1 тис. м³. До кінця листопада вартість газу знизилася майже вдвічі і не перевищувала $1000 за 1 тис. м³, зазначав «Коммерсантъ«.

Поштовхом до зростання цін стали результати аукціону, на якому російський «Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності для транзиту через Україну, писало агентство РБК.

У грудні ціни на газ у Європі знову зросли на тлі заяви глави МЗС ФРН Анналени Бербок про те, що вона не бачить підстав для запуску газопроводу «Північний потік – 2».

Контекст:

Будівництво «Північного потоку – 2», який має з’єднати Росію та ФРН дном Балтійського моря в обхід України, повністю завершено. 8 листопада 2021 року в «Газпромі» заявили, що трубопровід готовий до запуску.

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають трубопровід загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Адміністрація президента США Джо Байдена виступала проти будівництва газопроводу, проте наприкінці травня 2021 року глава Білого дому назвав «контрпродуктивним» із погляду відносин із Європою введення нових санкцій проти «Північного потоку – 2», оскільки газопровід «практично закінчено».

Німеччина та США 21 липня 2021 року повідомили, що уклали угоду щодо газопроводу «Північний потік – 2». Німеччина обіцяла, що застосує національні санкції проти Росії та закличе до ефективних заходів ЄС, якщо РФ і далі використовуватиме газ як інструмент тиску на інші країни або «здійснить подальші агресивні дії проти України».

Вищий земельний суд німецького Дюссельдорфа 25 серпня цього року зобов’язав оператора газопроводу бути незалежним від «Газпрому» та дотримуватися європейського законодавства. Макогон заявляв, що це «саме те, на чому наполягає Україна».

ОГТСУ повідомив, що Nord Stream 2 AG, якою на 100% володіє російський «Газпром», 8 вересня подала заявку на сертифікацію як незалежного оператора системи передання газопроводу «Північний потік – 2» у Федеральне мережеве агентство ФРН.

«Немецкая волна» зазначала, що попереднє рішення щодо «Північного потоку – 2» має ухвалити Федеральне мережеве агентство ФРН, а потім свою позицію щодо газопроводу має висловити Європейська комісія, вона може попросити на вироблення висновку до чотирьох місяців. Після цього у німецького регулятора буде ще два місяці на ухвалення остаточного рішення.

16 листопада стало відомо, що Федеральне мережеве агентство Німеччини зупинило сертифікацію «Північного потоку – 2». У компанії ОГТСУ припустили, що «Газпром» спробує обійти законодавство ЄС для сертифікації трубопроводу.

Президент Федерального мережевого агентства Німеччини Йоген Гоманн зазначив 16 грудня, що «Північного потоку – 2» не запустять у першій половині 2022 року. За його словами, Nord Stream AG почала процес створення дочірньої компанії у ФРН. Гоманн додав, що сертифікацію «Північного потоку – 2» відновлять, щойно компанія надасть необхідні документи.

Віцеканцлер Німеччини Роберт Габек в інтерв’ю газеті FAZ, опублікованому 18 грудня, назвав помилкою проєкт «Північний потік – 2».

Проверьте

"Укртрансбезпека залишається відкритою для співпраці з усіма правоохоронними органами". У відомстві прокоментували інформацію про обшуки

За інформацією блогерки Анни Мінюкової, яку вона опублікувала у Facebook, 14 січня у центральному офісі …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *