Україна й далі рухається в бік скорочення державних банків, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко. Про це він сказав на пресконференції, передає кореспондент «ГОРДОН».
За планом, в Україні має залишитися 25% банків у держвласності до 2025 року. Домагатися цього Мінфін має намір за допомогою різних сценаріїв.
Зокрема, у випадку з «ПриватБанком» відомство розглядає візит інвесторів у банк, які надалі зможуть його приватизувати.
«Стратегічна мета Мінфіну – приватизувати «ПриватБанк»… Шукатимемо інвестора, який буде фактично готовий керувати банком», – сказав Марченко.
Він зазначив, що в цьому питанні «потрібне комплексне рішення», щоб судові позови колишніх власників банку не вплинули на рішення інвесторів вкладати гроші.
«ПриватБанк» – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувала його на 155 млрд грн. Раніше банк належав бізнесменам Ігореві Коломойському і Геннадієві Боголюбову.
У грудні 2017 року «ПриватБанк» подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій. Колишні власники, зі свого боку, заперечують його націоналізацію. 2019 року суд визнав її незаконною. Національний банк України це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають.
2 вересня 2020 року Кабмін України схвалив запропоновану Мінфіном стратегію реформування державного банківського сектору. Відповідно до неї, до 2025 року частка держави в банківському секторі має знизитися з 60% до 25%.
Планували, що в «Укргазбанку» позику від Світового банку буде конвертовано в додатковий капітал банку; в «Ощадбанку» відбудеться мажоритарна або повна приватизація банку протягом п’яти років; в «Укрексімбанку» з’явиться міноритарний інвестор протягом п’яти років із потенційною приватизацією банку в довгостроковій перспективі. Щодо «ПриватБанку» вказували, що мета держави – вийти з капіталу банку.
2018 року Кабмін планував скоротити частку держсектору на банківському ринку до 24% уже 2022 року.