«Моя особиста зарплата становитиме понад 120–130 тис. грн на місяць. Було чітке завдання – премії керівникам не закладати», – додав Мельник.
Він також зазначив, що вважає реалістичним запустити новий орган до кінця листопада. Мельник пояснив, що для запуску БЕБ необхідно забезпечити щонайменше 30% співробітників. Зокрема, на першому етапі потрібно набрати 210 штатних співробітників у центральний апарат, по 10–20 фахівців із кожного напряму.
Мельник виграв конкурс, його призначили на посаду глави Бюро економічної безпеки 20 серпня. В інтерв’ю на початку вересня він говорив, що зараз його зарплата становить приблизно 40 тис. грн.
У декларації, яку Мельник подавав навесні 2021 року ще як глава ДФС, є квартири в Києві за понад 1 млн грн, у Туреччині – за понад 2 млн грн, в Ірпені, а також в елітному районі Одеси за – 1,1 млн грн, що, за даними розслідування «Схем», удвічі дешевше від ринкової вартості. У декларації також можна побачити мисливську рушницю за 168 тис. грн і автомобіль Land Rover. Сам Мельник це майно із зарплатами держслужбовця пояснював тим, що вони з дружиною «живуть ощадливо».
Контекст:
Закон про створення БЕБ Верховна Рада ухвалила у другому читанні 28 січня 2021 року. Президент України Володимир Зеленський підписав його 22 березня.
У законі йдеться, що БЕБ – це центральний орган державної влади, правоохоронний орган, який має виявляти, припиняти, розслідувати та розкривати кримінальні злочини у сфері економіки, що створюють загрозу життєво важливим інтересам України, а також запобігати їхньому вчиненню. Бюро отримає відповідні повноваження Служби безпеки України та податкової міліції. Роботу БЕБ безпосередньо координуватиме Кабмін.
Уряд на засіданні 12 травня ухвалив постанову про створення БЕБ.
У новому відомстві працюватиме 4 тис. осіб, його директора обрали на відкритому конкурсі. На конкурс заявки подало 59 учасників, допустили до участі 48 кандидатів. За підсумками електронного тестування на наступний етап, співбесіду, пройшло 12 кандидатів. У заключний етап конкурсу потрапило троє кандидатів: Мельник, член ради Нацбанку України, екснардеп від Партії регіонів Василь Горбаль і прокурор Офісу генпрокурора Аттіла Ковчі.
Згідно із законом, роботу бюро мають запустити, а ДФС ліквідувати до 25 вересня, але Мельник говорив, що зробити цього не встигнуть.