11 июля, 2024 2:23
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Мер Чернігова Атрошенко: Ми постійно на розтяжці – утеплювати будинок чи купити тролейбус, щоб безпечно перевозити людей

«У реальному житті ти стикаєшся з тим, що в тебе є певні пріоритети. Неможливо все одразу зробити. І ми постійно стоїмо на розтяжці  утеплювати будинок або купити (відремонтувати) старий тролейбус, щоб безпечно перевозити людей. Нам постійно доводиться вибирати, що робити насамперед, а що можна відкласти. Ми змушені працювати в межах того обсягу коштів, який маємо», – заявив Атрошенко.

На його думку, дії центральної влади призводять до того, що на вирішення місцевих проблем залишається мало коштів.

«Фінансова децентралізація в Україні померла тоді ж, коли і народилася. Процес фінансової децентралізації розпочали у 2014 році після зміни відсотка розподілу податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), коли 75% від нього залишалося у громадах. Але тривало це лише рік. У 2015-му відсоток урізали – тяжкий період, війна, тому у міст забрали ще 15% для фінансування армії та оборони. І так у громад залишилося 60% ПДФО. Цей податок забирає приблизно дві третини надходжень від усіх місцевих податків. Ще до місцевих бюджетів ідуть кошти від єдиного податку, податків на нерухомість та реєстрацію транспортних засобів. У 2015 році під час децентралізації додали акциз із роздрібного продажу алкоголю, тютюну, нафтопродуктів. Водночас акциз завжди болюча тема. Центральна влада щороку намагається його забрати, ніяк не хоче залишати на місцях», – повідомив співрозмовник.

Мер Чернігова Атрошенко: Скоро цілі квартали від’єднуватимуть від тепла і води, бо у місцевих бюджетів не залишається коштів на розвиток. Повний текст інтерв’ю

Контекст:

Реформу децентралізації розпочали у 2015 році, коли 31 серпня Верховна Рада ухвалила у першому читанні зміни до Конституції. Остаточне ухвалення відповідного законопроєкту заблокували через наявність у ньому норм про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

16 квітня 2020 року парламент ухвалив законопроєкт №2653 про внесення змін до закону «Про місцеве самоврядування». Законопроєкт, зокрема, ввів поняття адміністративного центру та території територіальної громади. Після ухвалення цього закону у «Слузі народу» заявили про завершення реформи децентралізації.

У лютому 2021 року президент України Володимир Зеленський зазначив, що реформу децентралізації в Україні ще не завершено. Влада очікує, що парламент ухвалить два закони, які стосуються децентралізації, а також зміни до Конституції.

У середині листопада перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко розповів, що до Нового року буде готовий текст законопроекту.

16 грудня у Верховній Раді повідомили про створення робочої групи з підготовки законодавчих пропозицій стосовно внесення змін до Конституції України щодо децентралізації. «Ми завершили консультації з органами місцевого самоврядування, з усіма профільними асоціаціями. І тепер справа за парламентом«, – зазначив Корнієнко. За його інформацією, головними політичними питаннями стануть статус самоврядування на субрегіональному рівні та формування нагляду, призначення та діяльність префектів. Члени робочої групи мають підготувати пропозиції до 1 березня 2022 року.

Проверьте

"Газпром" відновив постачання газу до Румунії територією України

ОГТСУ уточнює, що газ постачають до Румунії через точку міждержавного з’єднання «Орлівка – Ісакча». Станом на …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *