29 марта, 2022 1:28

"Ми є більш оптимістичними". Шмигаль вважає, що МВФ помилився із прогнозом падіння ВВП України

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України залишило незмінним прогноз падіння ВВП України 2020 року. Про це на засіданні уряду заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль перед затвердженням макропрогнозу Мінекономіки. Трансляцію проводили на каналі Кабміну в YouTube.

«У [документі] міститься ґрунтовний аналіз економічних проблем попередніх років, впливу коронакризи на економіку, прогнози розвитку на наступні роки. Є базові позитивні й негативні сценарії – усе залежить від того, як ми будемо реалізовувати заплановані реформи, як буде розвиватися ситуація з коронавірусом в Україні й у світі. Наш базовий прогноз наразі залишається незмінним: зменшення ВВП на 4,8% у 2020 році. Тобто ми, не дивлячись на різні прогнози, більш песимістичні, від різноманітних експертних організацій, є більш оптимістичними. Ми бачимо, що Україна рухається за тим прогнозом, який розробило Міністерство економіки», – сказав Шмигаль.

За його словами, «Мінекономіки і Мінфін поки що підтверджують рух України за цим сценарієм».

Відповідно до макропрогнозу, на нас чекає зростання ВВП України 2021 року на 4,6% за інфляції 7,3%. 2022 року прогнозують зростання ВВП на рівні 4,3% за інфляції 6,2%.

Експорт, згідно із прогнозами, зросте на 2,9% наступного року, 2022-го – на 6,4%. Зростання імпорту прогнозують на рівні 10,6% і 10% відповідно. Дефіцит торговельного балансу 2021 року становитиме $10,4 млрд, 2022-го – $13,6 млрд, написано в документі.

Макропрогноз затвердили на засіданні Кабміну одностайно, його потрібно доопрацювати у триденний термін.

Згідно з попереднім прогнозом уряду, ВВП України 2020 року впаде на 4,8%, інфляція становитиме 6,8%. Світовий банк вважає, що економіка України впаде на 3,5%.

Водночас Міжнародний валютний фонд вважає, що ВВП України цього року скоротиться на 8,2%, 2021-го – зросте на 1,1%, 2022-го – на 3%. На докризовий рівень економіка вийде не раніше ніж 2023 року, вважають у МВФ.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *