18 февраля, 2024 11:48
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Милованов: Навіть якби ми не вводили локдауну, падіння економіки України було б неминучим

Навіть якби в Україні навесні не вводили жорсткого карантину, падіння економіки країни було б неминучим. Про це в інтерв’ю виданню LB.ua сказав ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, позаштатний радник керівника Офісу Президента України Тимофій Милованов.

«Я виступаю за введення довгострокового, три-чотиритижневого безперервного обмеження, але не для всієї економіки, а там, де ймовірність поширення вірусу найвища. Я не за те, щоб локдаунити всю економіку час від часу. Або вводити короткострокові заборони. Потрібно припинити поширення, поліпшити епідемічну ситуацію й потім перейти до адаптивного обмеження. Коли я говорю про жорсткий локдаун, я говорю про безперервність», – підкреслив Милованов.

За його словами, через карантин економіка України скоротилася на 1%.

«Якщо вводити модель «локдауну вихідного дня», ефект виходить у вигляді 0,14% ВВП. Якщо вводити повний і жорсткий локдаун, як минулої весни, чого я не підтримую, це буде 0,3% ВВП. Що утричі менше, ніж цієї весни, тому що багато бізнесів підлаштувалися під нові обставини. [Обвал економіки на 4–5% під час весняного локдауну] – це загальний ефект. Є криза, зовнішні та внутрішні чинники. На дію локдауну доводиться десь 1%. Ми б усе одно впали. Навіть якби не вводили локдауну, падіння економіки було б неминучим. Модель показує, що ми впали б не на 6%, а на 5%», – зауважив Милованов.

Карантин в Україні діє з 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 забороняли масові заходи, закривали торгові центри, магазини (крім продуктових і аптек), ресторани, кафе, спортивні зали, салони краси, а також обмежували роботу транспорту.

З 11 травня в Україні розпочалося пом’якшення карантину, а 20 травня Кабмін ввів так званий адаптивний карантин.

22 липня Кабінет Міністрів видав постанову, якою залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях установлюють «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

11 листопада Кабмін запровадив по всій країні однакові обмеження, характерні для «помаранчевої» зони. В Україні заборонили:

перевезення в пасажирському транспорті більше людей, ніж сидячих місць; роботу закладів харчування в нічний час (з 22.00 до 7.00); роботу хостелів (готелі можуть працювати); роботу нічних клубів і закладів громадського харчування з організацією дозвілля; роботу спортивних залів (якщо більше ніж одна людина перебуває на 20 м² площі); роботу кінотеатрів і театрів у разі заповнення понад 50% місць у залі; проведення культурних, спортивних та розважальних заходів, якщо в них бере участь більше ніж 20 осіб (виняток – деякі спортивні заходи).

Також 11 листопада Кабінет Міністрів України ввів «карантин вихідного дня» на додаток до інших обмежувальних заходів. Протягом трьох вікендів (14–15, 21–22 і 28–29 листопада) непродовольчі магазини, розважальні заклади мали бути закриті, заклади громадського харчування могли працювати тільки на винос.

2 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що «карантин вихідного дня» продовжувати не будуть, по всій Україні діятимуть обмеження «помаранчевої» зони.

Проверьте

Сумская область лидирует по уровню заболеваемости COVID-19, инфекцию нашли у каждого сотого – данные Минздрава

В Украине самая высокая заболеваемость коронавирусной инфекцией зафиксирована за последние две недели в Сумской области. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *