19 марта, 2024 9:21
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Милованов про ситуацію із МВФ: Суттєвих ризиків немає. Ситуація абсолютно під контролем

У України із МВФ постійно триває процес перемовного погодження позицій, заявив радник керівника Офісу президента Тимофій Милованов. Його коментар опублікувало агентство «Інтерфакс-Україна».

«Суттєвих ризиків немає. Ситуація абсолютно під контролем. І фінансова, макроекономічна, стабільність підтримується, системних ризиків немає, ситуація з бюджетом нормальна. І переговорна із МВФ», – заявив Милованов.

За його словами, українська сторона працює передусім в інтересах держави і робить усе можливе для досягнення домовленостей із МВФ. Водночас, підкреслив радник, як у будь-якому перемовному процесі, є принципові питання, пов’язані, зокрема, і з незалежністю державного управління, які роблять перемовини делікатними і складними.

«Обом сторонам потрібно знайти компроміси у спільних інтересах. У цьому і полягає суть переговорів», – зазначив він.

Згодом радник глави ОП підкреслив у Facebook, що розмови про необхідність «робити повний перегляд» співпраці із МВФ безпідставні. «Ідуть досить тверді та складні перемовини. Це важко, але нормально. І це ніяк не означає, що потрібно «робити повний перегляд». МВФ є нашим стратегічним партнером», – написав Милованов.

За його словами, наявні зараз складнощі в перемовинах – «тактичного характеру». Він повідомив, що, можливо, найближчими днями стане відомо про дії української сторони, покликані посилити успішність перемовин.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1931828730319633&id=100004775745586

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого повідомив, що місія Фонду завершила роботу. Але рішення про перегляд програми ще не ухвалили. «Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть», – сказав він.

Місія МВФ працювала в Україні в період з 11 січня до 12 лютого.

Україна співпрацює із МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. Згідно з нею планують виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україні виплатили $2,1 млрд першого траншу. Як говорив міністр фінансів Сергій Марченко, Київ очікував на отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.

21–23 грудня 2020 року місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона поновила роботу після зимових канікул 11 січня 2021 року. Коментуючи строки виділення наступного траншу МВФ, директор пресофісу місії Фонду в Україні Джеррі Райс сказав, що спочатку треба вивчити політику економічного розвитку і проведення реформ у країні.

У лютому Марченко казав, що Україна і МВФ підпишуть новий варіант меморандуму про співпрацю.

Проверьте

У Міненерго України хочуть повернути єдину платіжку на газ і його доправлення

В Україні можуть знову ввести єдину платіжку за газ і його розподіл, повідомив виконувач обов’язків …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *