Ціну літра бензину визначили в розмірі 25,82 грн, а дизельного пального – у розмірі 22,09 грн за літр.
«На підставі розрахунків акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” визначено середню вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm та бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm», – ідеться в повідомленні.
Видання еnkorr вказало, що із цих цін вираховуватимуть граничну ціну реалізації пального в роздробі у другій декаді червня.
Порівняно з початком місяця, коли середню вартість бензину і ДТ було розраховано на рівні 24,92 грн/л і 20,91 грн/л, на бензин вона зросла на 0,9 грн/л (+3,6%), а на ДТ – на 1,18 грн/л (5,6%). З урахуванням граничних торговельних націнок максимальна ціна на «звичайний» бензин у роздрібних мережах не має перевищувати 30,82 грн/л, на «звичайне» дизпальне – 29,09 грн/л, підрахувало видання.
Контекст:
Уряд України на засіданні 14 травня встановив межу націнки на пальне в мережах автозаправних станцій: ціна літра дизельного пального не може зрости більш ніж на 7 грн, а бензину – на 5 грн. Держрегулювання цін на продаж у мережах АЗС бензинів А-92, А-95 і дизпального потрібне, щоб запобігти зловживанням суб’єктами господарювання та забезпечити доступність пального для населення, пояснили в Мінекономрозвитку.
У відомстві назвали захід тимчасовим і вимушеним.
Після цього низка мереж АЗС зупинила продаж пального преміумкласу. Користувачі соцмереж почали жартувати про держрегулювання цін і про те, як рішення позначилося на ситуації на ринку.
16 травня Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства заявило, що в Україні не обмежували торговельної надбавки на «брендове преміальне» пальне з поліпшеними показниками якості.
17 травня мережі АЗС почали відновлювати продаж преміального пального.
Кабмін 2 червня уточнив механізм розрахунку НАК «Нафтогаз України» середньої вартості пального. Агентство «Інтерфакс-Україна» підраховувало, що гранична ціна бензину має зрости на 0,56 грн/л, а дизпального – на 0,62 грн/л.