21 июня, 2024 19:02
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Міні-НПЗ групи "Сан Ойл", які працюють із порушеннями, не закривають через корупцію – експерт

Один із прикладів, який наводить автор, – завод у селі Васищеве Харківської області.

«Головне, що тут впадає в око, – практично повна відсутність системи пожежогасіння. А гасити є що: 30 резервуарів, піч, виробничу установку, ангари, вагони, автоцистерни… Поблизу установки немає пожежних лафетів, хоча це те незначне, що є на більшості інших міні-НПЗ: усе, на що можуть розраховувати пожежники, — щиток із відром, багром і люки, у яких теоретично мають бути гідранти, щоправда, води в цих гідрантах, найшвидше, немає. А звідки їй узятися, якщо на території немає ні пожежної водойми, ні ознак резервуарів із пожежним запасом води (вони вирізняються специфічною зовнішньою обробкою зверху системи підігріву)», – ідеться у статті.

На інших заводах групи ситуація не набагато краща, зазначає Куюн.

«Зокрема, є повний антиекологічний букет. Ні в Богодухові, ні в Решетилівці, ні у Кременчуці немає очисних споруд та шламозбірників. Тобто відходи виробництва та продукти очищення резервуарів (якщо їх, звичайно, чистять) скидають невідомо куди. Не виключено, що у міську каналізацію, – пише він. – Порушення на заводах «Сан Ойла», виявлені на відеоматеріалах, свідчать: люди там працюють на свій страх і ризик. Адже у разі НП хаотично розташовані будівлі виключають локалізацію пожежі, яку до того ж нічим гасити. Як показав досвід Васильківської нафтобази БРСМ, катастрофа може бути набагато ближче, ніж здається».

Експерт переконаний, що закрити такі заводи можна «однією службою, не кажучи вже про армію контролерів, яких утримують платники податків».

«Але роки минають, а «мініки» лише нарощують обсяги переробки. Цілком очевидно, що це відбувається завдяки «кришуванню» або навіть належності цих об’єктів місцевій владі. (У Харкові належність найбільшого міні-НПЗ у Мерефі приписують вищим чинам в облдержадміністрації та облраді). Перемогти це ганебне явище, схоже на донбаські копанки, можна лише на центральному рівні шляхом створення міжвідомчих груп. Результатів може бути два: або ці заводи приведуть свої системи безпеки у відповідність із нормативами, або вони мають зникнути назавжди», – підсумував Куюн.

Проверьте

Наша мета – зростання ВВП темпами, які випереджають сусідів. 6–7% на рік протягом 25–30 років сьогодні вже не є чимось унікальним

Основний міф, який підтримує український обиватель, – міф про малу державу як основу стрибкоподібного розвитку економіки. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *