«Я не сказав би, що вона провалилася. Питання не у провалі, а в можливості. Держава Україна створила можливість для своїх громадян – одноразове добровільне декларування. […] Сьогодні 1,1 млрд грн задекларовано – це незначні суми, але загалом я бачу потенціал цієї історії», – сказав міністр.
Він зазначив, що охочі декларувати «не бачать проблем у процедурах, вони бачать проблеми в довірі».
«Я б закликав громадян розглянути таку можливість, тому що звертається дуже багато юристів, адвокатів, клієнти яких дуже хотіли б легалізувати доходи, набуті без сплати податків», – пояснив Марченко.
Міністр нагадав, що податкова амністія «має певний строк», і після її завершення «треба зрозуміти, що робити далі».
Контекст:
15 липня 2021 року Рада ухвалила закон про детінізацію доходів та підвищення податкової культури громадян за допомогою добровільного декларування активів та сплати одноразового збору до бюджету. За проголосувало 243 народні депутати за необхідних 226. Більшість голосів (215) дала фракція «Слуги народу».
Збір зі спеціального декларування передбачено за ставками від 2,5% до 9%. Водночас держава гарантує декларанту звільнення від сплати податкового боргу в разі виплати ним повної суми збору за спеціальною декларацією, нерозголошення даних у декларації (є винятки), а також заборона на використання інформації з декларацій у розслідуваннях та перевірках щодо декларанта і як доказ у кримінальних провадженнях проти нього.
Закон про податкову амністію не звільняє від відповідальності за корупцію, заявляв голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від «Слуги народу» Данило Гетманцев.
Нацбанк України визначив порядок відкриття та ведення рахунків зі спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, а також банківських металах для одноразового добровільного декларування.