«Якщо порахувати, то по тисячі держава виплатила 7,7 млн громадян. Тому якщо розраховувати, що всі ці люди підуть за бустерною дозою протягом року, то [закладених у бюджеті на програму] 3 млрд не вистачить», – сказав він.
Водночас міністр зазначив, що на сьогодні потреби вносити зміни до бюджету на 2022 рік для того, щоб збільшити фінансування програми, немає, оскільки громадяни робитимуть бустерну дозу вакцини поступово.
«Хтось вакцинувався у грудні, він піде не раніше червня – липня. Це відкладає вирішення цієї проблеми на весь рік», – пояснив Марченко.
Він додав: щойно у Мінфіні побачать необхідність збільшити фінансування «єПідтримки», то відповідний законопроєкт із змінами до бюджету подадуть до Ради.
Після того як цей коментар поширили ЗМІ, пресслужба Мінфіну опублікувала у Facebook спростування.
«У бюджеті-2022 достатньо коштів для виплати 500 грн усім вакцинованим бустером! Розповсюджена в деяких ЗМІ інформація про нестачу коштів для виплат за програмою «єПідтримка» є маніпуляцією та не відповідає дійсності!» – ідеться в повідомленні.
У відомстві наголосили, що 3 млрд грн, закладених у держбюджеті на 2022 рік на програму «єПідтримка», достатньо, і виплати отримають «абсолютно всі, хто отримав третю бустерну дозу та має відповідний сертифікат у мобільному застосунку».
«У разі потреби та більшої кількості заявок Міністерство фінансів буде ініціювати зміни до держбюджету-2022. Кошти для цього є. Тільки за січень 2022 року виконання бюджету становить +9 млрд грн», – додали в Мінфіні.
https://www.facebook.com/minfin.gov.ua/posts/301123065384264
Контекст:
15 листопада 2021 року президент Володимир Зеленський повідомив, що кожен, хто вакцинувався проти коронавірусу в Україні, отримає за програмою «єПідтримка» по 1 тис. грн. В Офісі президента зазначили, що ці гроші не видадуть готівкою. Їх можна витратити на певний перелік послуг (сфера культури, туризму та спорту) для підтримки бізнесу в умовах пандемії.
Інструкцію, як оформити заявку на отримання 1 тис. грн за вакцинацію, оприлюднили 9 грудня.
Програма стартувала 19 грудня і діятиме до кінця 2022 року. Виплату отримають усі українці, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.
Гроші громадяни отримують на спеціальну віртуальну платіжну картку. Українці зможуть використати кошти протягом чотирьох місяців від дня їх надходження на рахунок, а в разі невикористання суму буде повернуто державі, розповідали в Мінекономіки.
У 2021 році на програму виділили 8 млрд грн.
31 січня 2022 року в Офісі президента заявили, що в межах «єПідтримки» українцям виплачено 7,3 млрд грн, із них майже 2 млрд грн громадяни вже витратили.
19 січня Кабмін розширив дію програми «єПідтримка», дозволивши українцям віком від 60 років витрачати виплати на ліки. У майбутньому дію програми Кабмін планує розширити на дітей та підлітків віком 12–17 років, заявляв Шмигаль.
24 січня Зеленський повідомив, що громадяни, які зроблять третє, так зване бустерне щеплення проти коронавірусу, зможуть отримати додатково по 500 грн у межах програми.