16 февраля, 2024 4:10
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Міністр захисту довкілля про пожежі у Луганській області: Збитки підраховують, це будуть мільярди гривень

На подолання наслідків лісових пожеж у Луганській області потрібні роки та мільярди гривень, заявив у інтерв’ю «Фокусу» міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

«Збитки підраховують, це будуть мільярди гривень. На Луганщині, наімовірніше, дійсно були підпали – приблизно 100 осередків займання, що неможливо у випадку звичайної лісової пожежі, – сказав він. – Я далекий від думки, що хтось навмисно підпалює ліс, це радше трапляється через необережність. Раніше ліс не горів настільки масштабно, бо не був таким сухим, як зараз. Зазвичай спочатку загоряється суха лісова підстилка, але вогонь не перекидався на зрілу деревину».

Пожежі шкодять не лише безпосередньо лісу, але й усій екології загалом, підкреслив Абрамовський.

«Водночас у нас масово підпалюють суху траву, через що відбуваються викиди шкідливих речовин у повітря. Це збитки для біорізноманіття, дрібні тварини не встигають втекти із зони підпалу. Ми виступаємо за посилення покарання за підпали сухої трави. Обговорюємо варіант, щоб відповідав [за це] власник або користувач земельної ділянки. Також до умов користування має входити турбота про екологічну безпеку», – додав він.

Міністр зазначив, що для відновлення лісів є два підходи.

«Один – природне відновлення, самозасіювання лісів завдяки перенесенню насіння. Ми аналізуємо проблему із німецькими фахівцями і вважаємо, що природне відновлення у деяких випадках краще – так ліс буде стійкішим. Інший підхід полягає у висаджуванні дерев лісогосподарськими підприємствами. Думаю, застосуємо комбіновану модель», – розповів Абрамовський.

Як саме висаджуватимуть новий ліс, залежить від умов у конкретному районі, пояснив глава міністерства.

«Це залежить від багатьох факторів: типу ґрунту, характеру ґрунтових вод тощо. Лісорозведення не так дорого коштує, але кліматичні умови на сході України несприятливі. Необхідно висаджувати сіянці із закритою кореневою системою. Вони набагато дорожчі, але у них практично стовідсоткова приживлюваність. Навіть якщо кліматично умови не дуже сприятливі, то в ґрунті, що закриває кореневу систему, є поживні речовини, яких вистачає приблизно на рік», – розповів міністр.

Таку технологію застосовує одне підприємство у Львівській області, а для закриття потреб потрібні ще хоча б чотири аналогічні підприємства, зазначив він, і одне вже запланували відкрити на сході України у першому півріччі 2021 року.

Масові загоряння лісової підстилки та трави у Луганській області розпочалися 30 вересня. Пожежі зафіксували у Старобільському, Станично-Луганському та Новоайдарському районах, а також у районі Сєвєродонецька.

За даними ДСНС, 32 населені пункти потрапили до зони ураження. За попередніми оцінками, орієнтовна площа, «пройдена» вогнем, становить понад 20 тис. га.

Під час пожеж загинуло 11 осіб, ще 18 (зокрема троє рятувальників) травмувалися, 150 людей евакуювали, зруйновано 650 будинків.

У штабі ООС заявляли, що спровокували пожежу збройні формування Росії, які здійснювали обстріл трасувальними кулями. Президент України Володимир Зеленський заявив, що не пов’язував би пожеж із обстрілами.

Слідство розглядає чотири версії причин виникнення пожеж: обстріли з боку не підконтрольних Києву формувань в районі Луганської області; умисний підпал; самозаймання трави та дерев через погодні умови; необережна поведінка з вогнем.

Проверьте

Самая высокая заболеваемость COVID-19 за последние две недели зафиксирована в Сумской и Черкасской областях – данные Минздрава

Самая высокая заболеваемость коронавирусной инфекцией за последние 14 дней наблюдается в Украине в Сумской и …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *