Громадянам України видали виплати в розмірі 100 тис. грн кожному.
«Бюджетні кошти в розмірі 3,3 млн грн перераховані на особові рахунки 33 громадян із 57, що на засіданні міжвідомчою комісією були визнані такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії Росії проти України», – уточнили в релізі.
Після надходження в міністерство необхідних документів допомогу нададуть іще 24 українцям, звільненим із полону.
11 червня Мінреінтеграції повідомляло, що 32 ексзаручники бойовиків отримали виплати в розмірі 100 тис. грн.
У 2019 році матеріальну допомогу в розмірі 100 тис. грн одержало 35 українців, звільнених із полону, у 2020 році – 65 осіб, писала пресслужба Мінреінтеграції.
Контекст:
Останній обмін утримуваними особами провели 16 квітня 2020 року. Бойовики звільнили 20 осіб, українська влада передали їм 14.
У грудні представник Донецької області в українській делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі, журналіст Сергій Гармаш розповідав, що окупанти блокують обмін. За словами Денісової, перемовини щодо обміну утримуваними особами практично заморожено через позицію РФ.
У Службі безпеки України у відповідь на запит «Радіо Свобода» на початку березня 2021 року повідомляли, що 268 осіб вважають незаконно позбавленими волі на не підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.
Денісова наприкінці квітня повідомила, що на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей незаконно утримують 280 громадян України.
У травні бойовики «ЛДНР» передали свої списки на обмін утримуваними особами.
Речник української делегації у ТКГ Олексій Арестович 10 червня повідомив, що у списку на найближчий обмін наразі 90 осіб, це військовослужбовці та співробітники спецслужб України, що потрапили в полон під час виконання бойових завдань.
У місцях позбавлення волі на території тимчасово окупованих Донецької та Луганської областей бойовики утримують 405 громадян України. Про це 28 червня повідомила уповноважена Верховної Ради із прав людини Людмила Денісова.