«Ми зараз розглядаємо ще систему пост-чеків. Тобто коли людина звернулася або до сімейного лікаря, або в госпіталь, їй наприкінці місяця прийде на телефон смс, що ваше звернення коштувало для держави стільки-то коштів, які держава оплатила. Щоб ви розуміли, що ми покриваємо і страхуємо ризики для здоров’я кожної людини, яка сьогодні свідомо сплачує податки», – сказав міністр.
Він пояснив, що кожен прийом хворого потрібно внести в електронну систему охорони здоров’я, «щоб була офіційна звітність уся й Національна служба здоров’я здійснила платежі».
Контекст:
У квітні 2018 року в Україні почалася медреформа. На першому етапі українці обирали сімейного лікаря й підписували з ним декларацію. Другий етап реформи мав стартувати 1 липня 2019 року, але взрештою його запуск перенесли на 1 квітня 2020 року. Головний принцип другого етапу реформи – гроші лікарням мають розподіляти залежно від кількості послуг, які надають. Отже, більше фінансування мають отримувати ті медустанови, в які звертається більше пацієнтів, а лікарні з меншою кількістю пацієнтів опинилися під загрозою закриття.