«Будь-який законопроєкт про податкову амністію має містити потужні запобіжники, які унеможливлюють відмивання коштів та корупцію», – сказав він.
Люнгман зазначив, що закон має передбачати ретельну перевірку, щоб уникнути зловживань із боку громадських діячів, їхніх родичів або тісно пов’язаних осіб.
Контекст:
15 червня Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому проєкт закону №5153 про детінізацію доходів і підвищення податкової культури громадян завдяки добровільному декларуванню активів і сплаті одноразового збору в бюджет, який називають «законом про податкову амністію».
У першому читанні документ парламент проголосував 30 березня.
Проєкт закону передбачав проведення одноразового спеціального добровільного декларування активів фізичних осіб у період із 1 липня 2021-го до 1 липня 2022 року.
Народний депутат від «Слуги народу», голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев говорив, що цей закон передусім потрібен «для простих громадян», які за 30 років накопичили певні кошти. «Люди накопичили їх, ухиляючись від оподаткування. Податкова амністія дає можливість «вийти в білу», закінчити практику ухилення від податків і почати своє фінансове життя з нової сторінки», – заявляв нардеп.
У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що, за підрахунками Міністерства економіки України, 2019 року рівень тіньової економіки становив 29% від обсягу офіційного ВВП, а в I кварталі 2020 року – 31%.