«МВС пропонує розглянути можливість перерозподілу частини бюджету другої фази спільного проєкту EU4IBM для нагального облаштування українсько-білоруської ділянки кордону та підвищення спроможностей Держприкордонслужби», – зазначив Монастирський.
Маасікас запевнив, що Україна може розраховувати на €1,4 млн, упродовж кількох місяців європейські партнери погодять збільшення цієї суми.
Монастирський сказав, що на тлі загострення ситуації на кордонах ЄС та Білорусі, а також демонстрації агресивних намірів Росією, Україна зацікавлена у розширенні взаємодії з ЄС з питань безпеки.
Контекст:
Україна через міграційну кризу на білорусько-польському кордоні зміцнює кордон з Білоруссю, особливу увагу приділяють ділянкам, де ймовірне скупчення мігрантів, говорив 10 листопада Монастирський. За його словами, кордон додатково захищатиме 8,5 тис. українських правоохоронців. Вони зупинятимуть нелегальних мігрантів з Білорусі, використовуючи всі сили та засоби, згідно із законом про охорону держкордону – «починаючи від використання фізичної сили до спецзасобів», розповів перший заступник міністра МВС Євгеній Єнін.
У разі загострення ситуації з мігрантами у прикордонних областях України можуть ввести режим НС, зазначив Монастирський.
У РНБО попередили, що нелегалів із Білорусі можуть дезінформувати та скерувати на кордон з Україною.
На українсько-білоруському кордоні ввечері 23 листопада розпочали спеціальну операцію «Полісся», в якій беруть участь Нацгвардія, Національна поліція, Збройні сили України та прикордонники. Для патрулювання та моніторингу кордону планують залучити безпілотні авіаційні комплекси.
29 листопада глава МВС Польщі Маріуш Камінський повідомив про високу ймовірність гібридних атак проти України з використанням нелегальних мігрантів.
Монастирський заявив 30 листопада, що у разі прориву мігрантів підрозділи МВС будуть на кордоні за 30–60 хвилин.
За даними ДПСУ, прикордонники поки що не фіксують біля кордону України нелегальних мігрантів, які прибувають із території Білорусі.