«Проблема утилізації шламу загальносвітова. Поки що рішень для масового запровадження ніхто не знайшов. Але МГЗ постійно працює у цьому напрямі. Ми одні з перших серед глиноземних виробництв за обсягом перероблення червоного шламу», – повідомив Кожевніков.
Він зазначив, що цього року на МГЗ проведуть дослідження для отримання з червоного шламу продуктів, які можна буде використати у будівництві.
«На першому етапі очікуваний обсяг утилізації шламу становитиме приблизно 180 тис. тонн на рік. Це і зниження вуглецевого сліду, і практичне застосування», – розповів керівник.
За його словами, МГЗ вкладається у державні норми стосовно викидів, але роботи щодо їхнього зниження ведуть постійно.
«Кілька років тому ми розпочали роботу з пошуку рішень модернізації печей кальцинації фірми Lurgi (Німеччина), побудованих і введених в експлуатацію на початку 80-х. До цієї роботи залучали різні спеціалізовані фірми з Німеччини, США, Австралії, Франції, але найкраще рішення дав Запорізький проєктний інститут «Гіпропром». А все обладнання виготовили на українському підприємстві «Дніпроенергосталь». Торік завершили перший етап модернізації – у підсумку рівень викидів значно зменшився. Остаточно проєкт завершать у 2023 році, його вартість становитиме понад 200 млн грн», – додав Кожевніков.
Гендиректор повідомив, що завод має й інші проєкти для зниження вуглецевого сліду.
«Завод розглядає можливість зниження вуглецевого сліду завдяки багатьом факторам, зокрема через зниження споживання тепла на випарних батареях – рекомпресії пари. Ідея такої модернізації належить відомій французькій компанії GIA, спільно з якою ми сьогодні працюємо», – розповів Кожевніков.
Він розповів, що за останні 10 років завод спрямував на цільові природоохоронні заходи понад 1,1 млрд грн.