26 июля, 2024 18:46
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

На складах України майже вдвічі більше вугілля, ніж торік – Шмигаль

Він зазначив, що запаси вугілля на складах ТЕС генкомпаній станом на 16 лютого становлять 822 тис. тонн, що майже вдвічі перевищує показники на відповідну дату минулого року. Водночас споживання вугілля у лютому цього року на 18% менше, ніж торік.

За словами Шмигаля, з листопада 2021 року в Україну прибуло 17 кораблів з 1,3 млн тонн енергетичного вугілля. Нині у портах розвантажують ще 300 тис. тонн. До кінця лютого очікують на прибуття кораблів із ще 334 тис. тонн вугілля, а у березні – 391 тис. тонн. Також зростає видобування вугілля на українських шахтах.

Прем’єр-міністр також повідомив, що зараз у сховищах України – 10,6 млрд м³ газу.

За його словами, НАК «НафтогазУкраїни» з початку 2022 року вже імпортувала 176 млн м³ природного газу.

«Окрім того, зараз законтрактовано 300 млн м³ із постачанням у лютому та березні. Ще 600 млн м³ газу група планує імпортувати у квітні… Загалом очікується, що група «Нафтогаз» імпортує мінімум 1,1 млрд м³ газу з постачанням до кінця квітня цього року», заявив Шмигаль.

Також, за словами прем’єра, інші учасники ринку з початку поточного року імпортували до України ще 156 млн м³ газу.

Шмигаль нагадав, що у Національній економічній стратегії до 2030 року закріплено мету забезпечення 100% потреб України у природному газі завдяки власному видобуванню.

Контекст:

Україна розпочала опалювальний сезон із низькими запасами вугілля. Затверджений Міністерством енергетики графік накопичення вугілля передбачав, що вже у вересні запаси перевищать 2 млн тонн, але наприкінці жовтня в Міненерго констатували, що реальні запаси на станціях – учетверо менші від запланованих, зазначив «Фокус».

Шмигаль стверджував, що осінньо-зимовий період в Україні мине стабільно і енергоресурсів на опалювальний сезон вистачить. Він зазначив, що «є нерівномірність постачання» вугілля через дефіцит у світі, але Україна накопичила 17,6 млрд м³ газу у сховищах. Водночас за опалювальний сезон Україна в середньому використовує 8 млрд м³, «у найбільш жорсткий і холодний» – 10 млрд м³, повідомив прем’єр, наголосивши, що «у нас газу абсолютно достатньо і для опалення, і для технологічних потреб».

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко говорив 13 грудня минулого року, що запасів газу в газових сховищах України має вистачити, щоб спокійно пройти зиму. За три дні він визнав, що якщо у лютому в Україні буде два тижні морозів до -15 °С, то справді будуть проблеми під час проходження опалювального сезону.

17 грудня Шмигаль заявив, що дві ТЕС і дві ТЕЦ переходять на природний газ через дефіцит вугілля на складах.

Цьому рішенню передував звіт СБУ, в якому спецслужба попередила уряд України про реальну загрозу зупинення ТЕС через дефіцит вугілля.

Щоб поповнювати склади, Україна щомісяця імпортуватиме від шести до 10 кораблів вугілля морським шляхом, зазначав заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма.

Проверьте

На складах України майже вдвічі більше вугілля, ніж торік – Шмигаль

Він зазначив, що запаси вугілля на складах ТЕС генкомпаній станом на 16 лютого становлять 822 …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *