«На телеканал «Рада» додатково виділяють 17 млн грн! Учора бюджетний комітет під час розгляду додаткових питань затвердив це рішення. Цікаво, що на Кабміні розпорядження не озвучувалося», – написав Гончаренко.
За даними депутата, кошти планують витратити на:
— оплату послуг цифрового мовлення (686,2 тис. грн);
— нові офісні комп’ютери та телевізори (143,9 тис. грн + 30 тис. грн);
— річні премії для 75 працівників (840,5 тис. грн);
— нарахування 22% на премію (184,91 тис. грн);
— створення телевізійних аналітичних, інформаційних програм та токшоу (9024,7 тис. грн);
— на дизайн студії (5990,1 тис. грн).
Контекст:
Команда президента України Володимира Зеленського зацікавлена у створенні медіахолдингу, до якого увійшли б державні телеканали «Дом» та «Рада», а також приватний «24 канал», писав «Телеграф». Метою появи такого медіаресурсу є посилення інформаційного супроводу діяльності монобільшості у Верховній Раді – фракції «Слуга народу», повідомило видання.
3 грудня перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко спростував чутки про створення медіахолдингу президента України Володимира Зеленського, заявивши, що влада «науковою фантастикою не займається».
15 грудня спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив про оновлення телеканала «Рада». «Від сьогодні він починає мовлення у форматі HD. Незабаром глядачі побачать не тільки якісну картинку, а й нові студії, оновлений майданчик для брифінгів та пресконференцій», – ідеться у повідомленні.
ЗМІ стало відомо, що на реформованій «Раді» працюватимуть колишні ведучі телеканалів «112 Україна», ZIK, Live, а також блогер Сергій Іванов та політтехнолог Володимир Петров.
16 грудня п’ятий президент України, нардеп від «Європейської солідарності» Петро Порошенко перервав прямий ефір телеканала «Рада», студія якого тепер працює у кулуарах парламенту, щоб заявити, що реформування цього каналу здійснили за корупційними схемами поза системою ProZorro.