22 мая, 2024 8:52
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

На закупівлі "швидких" у "Автоспецпрому" жодної копійки державних коштів зекономлено не було – ЗМІ

Автори статті нагадали, що у березні минулого року у зв’язку з екстреною ситуацією через поширення в Україні COVID-19 Кабмін ухвалив постанову, якою запровадив спрощену процедуру медичних закупівель.

«Ми проаналізували, як проходили закупівлі «швидких» у низці областей України, і виявили певні неприємні закономірності. Згідно з постановою №225, перед проведенням закупівель центри екстреної медицини повинні були спрямувати запити потенційним постачальникам «швидких», вивчити цінові пропозиції і вже тоді ухвалювати рішення. Але цими вимогами знехтували«, – запевнили у статті.

Журналісти зазначили, що якби обласні центри екстреної медицини надсилали постачальникам офіційні запити і вивчали їхні цінові пропозиції, то таку інформацію було б відображено на сайті закупівель у розділі про розкриття пропозицій, але цих даних там немає, також відсутня інформація щодо процедури аналізу цінових пропозицій.

Delo.ua пише, що більшість «швидких» в Україні постачає компанія «Автоспецпром» за ціною від 1,6 млн до 2,7 млн грн залежно від типу автомобіля. Автори опублікували таблицю, в якій відображено регіональні продажі компанії.

«Жодної копійки державних, а насправді – наших з вами коштів, зекономлено не було. Центри екстреної медицини слухняно закуповували «швидкі» за ціною, яку пропонував «Автоспецпром», – стверджують журналісти.

Також видання пише, що «Автоспецпром» однакові машини продає держпідприємству «Медичні закупівлі» та обласним центрам екстреної допомоги за різними цінами.

«Держпідприємству компанія постачає санітарний транспорт типу С за ціною 1,95 млн грн, а для обласних центрів вона становить 2,66 млн грн. Різниця  більше 700 тис. грн. Така сама ситуація зі «швидкими» типу В: ціна для «Медзакупівель»  1,59 млн грн, а для регіонів  1,96 млн грн, тобто на 370 тис. грн більше«, – зауважили у публікації.

Автори зазначають, що після липневих змін в законодавстві машини знову мають закуповувати за тендерною процедурою на відкритих торгах, і після перших аукціонів буде зрозуміло, чи ціни дійсно завищили.

«Будь-яке зниження ціни «Автоспецпромом»  і одразу постає питання до керівників обласних центрів: чому раніше закуповувалося дорожче, адже саме вони мали забезпечити ефективність закупівель та заощаджувати?» – резюмували журналісти видання.

Проверьте

В 2021 году в Украине зарегистрировали пять вспышек норовирусной инфекции – Минздрав

«С начала 2021 года в Украине зарегистрировано пять вспышек норовирусной инфекции. Всего пострадало 69 человек, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *