5 июля, 2024 18:30
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Нацбанк України підвищив облікову ставку до 9%

«Це рішення спрямоване на нівелювання впливу додаткових проінфляційних ризиків, поліпшення інфляційних очікувань і забезпечення стійкого зниження інфляції до 5%», – ідеться в повідомленні.

За даними НБУ, пік інфляційного сплеску пройдено, проте інфляція знижується повільніше, ніж очікували.

«Реалізуються і додаткові проінфляційні небезпеки. Посилення геополітичної напруги негативно позначається на вартості українських активів та стані валютного ринку. З урахуванням поточної ситуації світові ціни на газ і продовольство, імовірно, перевищуватимуть попередньо очікувані рівні в майбутньому. Глобальна інфляція продовжує прискорюватися, що спонукає провідні центральні банки до швидшого посилення монетарної політики. Це, у свою чергу, призводить до зниження інтересу інвесторів до активів країн із ринками, що розвиваються», – пояснили в Нацбанку.

У регуляторі зазначили, що триваліша і вища інфляція у світі, особливо її сплеск у країнах Центрально-Східної Європи, також може тиснути на внутрішні ціни в Україні.

У Нацбанку наголосили, що готові ще підвищувати облікову ставку.

Контекст:

У квітні 2019 року Нацбанк уперше за два роки знизив ставку з 18% до 17,5%, потім у липні він знизив її до 17%, у вересні до 16,5%, у жовтні до 15,5%, у грудні до 13,5%. У січні 2020 року облікову ставку було знижено до 11%, у березні до 10%, у квітні – до 8%.

11 червня Нацбанк знизив облікову ставку до історичного мінімуму – 6%.

4 березня 2021 року НБУ вирішив підвищити облікову ставку до 6,5%, 15 квітня – до 7,5%, 22 липня – до 8%, 9 вересня – до 8,5%.

Облікова ставка визначає норму відсотка, який стягує НБУ в разі рефінансування комерційних банків. За допомогою облікової ставки регулятор впливає на інфляцію.

Проверьте

Компанія "РroZorro.Продажі" здобула найпрестижнішу у світі нагороду у сфері відкритого управління

Impact Award вручають за проєкти, що змінюють країну та підвищують якість життя громадян. «Уряду України …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *