30 мая, 2024 11:20
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Національний банк України підвищив облікову ставку до 8,5%

Як підкреслили у НБУ, жорсткість монетарної політики буде сприяти утриманню зростання інфляції, яка перевищує 10% «під впливом як тимчасових, так і фундаментальних факторів».

Головними ризиками для економіки України у НБУ назвали значне посилення карантину у країні та за її межами, а також тривалий та істотний інфляційний сплеск у світі.

«Поширення нових варіантів коронавірусу може призвести до чергового посилення карантинних обмежень та послаблення економічної активностіДовший, ніж очікується зараз, ціновий сплеск на сировинних ринках та у країнах – торговельних партнерах тиснутиме на внутрішні ціни та загрожуватиме тривалішим відхиленням інфляції від цілі 5%Актуальними є й інші ризики проінфляційного характеру, зокрема ескалація воєнного конфлікту з Росією та різке погіршення умов торгівлі«, – пояснили у Нацбанку.

У регуляторі зазначили, що у разі істотного посилення фундаментального інфляційного тиску, а також стійкого погіршення інфляційних очікувань НБУ готовий вжити додаткових заходів для повернення інфляції до цілі 5%.

Контекст:

У квітні 2019 року Нацбанк вперше за два роки знизив ставку – з 18% до 17,5%, згодом у липні він знизив її до 17%, у вересні – до 16,5%, у жовтні – до 15,5%, у грудні – до 13,5%. У січні 2020 року облікову ставку було знижено до 11% , у березні – до 10%, у квітні до 8%.

11 червня Нацбанк знизив облікову ставку до історичного мінімуму – 6%.

4 березня 2021 року НБУ вирішив підвищити облікову ставку до 6,5%, 15 квітня – до 7,5%, 22 липня – до 8%.

Облікова ставка визначає норму відсотка, що стягує НБУ за рефінансування комерційних банків. За допомогою облікової ставки регулятор впливає на інфляцію.

Проверьте

Гетманцев розповів, коли Україна отримає транш від МВФ

Він зазначив, що Україна має виконати вимоги МВФ, щоб отримати транш. «Усе, що необхідно зробити …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *