«Микола і Людмила Беспальки з 1994 року на різних посадах здійснюють керівництво БХФЗ. Вважають, що саме вони контролюють офшорні компанії, котрим належить понад 50% акцій БХФЗ. Їхня дочка Ірина Беспалько (Ржепецька) є директоркою із розвитку БХФЗ. Іншими причетними до зловживань є Юлія Здаревська (генеральна директорка БХФЗ у період із лютого 2018-го до лютого 2021-го) та Михайло Пасічник (генеральний директор БХФЗ із лютого 2021 року)», – зазначено у матеріалі.
Журналісти пишуть, що кримінальне провадження №12021100020001905 занесли до ЄРДР за ч. 1 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні), санкція статті передбачає штраф до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та позбавлення волі на строк до чотирьох років.
За інформацією авторів статті, топменеджерів підозрюють у навмисному заподіянні збитків підприємству та іншим акціонерам БХФЗ у розмірі $6,8 млн.
Контекст:
«РБК-Україна» писало, що Ржепецька має контрагентів та рахунки у Німеччині та Швейцарії. У цих країнах її підозрюють в ухиленні від сплати податків та у відмиванні грошей.
У жовтні 2017 року найбільший акціонер БХФЗ, фармакологічна компанія «Дарниця» (володіє 31% акцій БХФЗ), звернувся до аудиторської компанії «Крестон Джі Сі Джі Аудит» для оцінювання фінансового стану БХФЗ і для виявлення ймовірних фактів фінансових зловживань із боку посадових осіб БХФЗ. Аудитори дійшли висновку, що у 2015–2016 роках 30% усіх платежів БХФЗ за сировину платили на рахунок англійської фірми Metabay.
Дані аудиту свідчать, що топменеджери протягом кількох років закуповували фармацевтичну сировину за завищеними цінами, а різницю привласнювали. Збитки, на думку позивачів, становили не менше як $6,8 млн.
Проти восьми колишніх та нинішніх топменеджерів заводу подали відразу кілька позовів із боку інших акціонерів БХФЗ.
19 березня 2021 року Високий суд Лондона заарештував рахунки британської компанії Metabay Import/Export Limited за заявою української фармацевтичної компанії «Дарниця».
26 березня рішення про арешт коштів на рахунках Metabay ухвалив і швейцарський суд, писало агентство УНІАН.