«За інформацією правоохоронців, Національна поліція зареєструвала 185 кримінальних проваджень. До суду направлено 96 обвинувальних актів, ще 107 особам повідомлено про підозру. Загальна сума збитків за вказаними провадженнями – 19 млн грн. НАБУ зареєструвало 44 кримінальні провадження, але лише у восьми провадженнях детективи вбачають високу перспективність. Сума збитків у перспективних кримінальних провадженнях становить 850 млн грн. ДБР розслідує чотири кримінальні провадження, по двох уже завершено слідство», – повідомила нардепка.
Гришина підкреслила, що, незважаючи на вжиті заходи, ні ТСК, ні суспільство не може констатувати зниження рівня корупції в АТ «Укрзалізниця».
«Жоден топчиновник не притягнутий до відповідальності, жодна схема системного розкрадання майна залізниці не ліквідована! Правоохоронці повинні мати мужність визнати свою відповідальність за кричущий рівень корупції на стратегічному державному підприємстві і дати відповідь на питання, яке вже стало риторичним: чи здатні вони щось змінити?» – написала голова ТСК.
Вона додала, що правоохоронці мають уже до кінця року досягти видимих результатів у вирішенні цієї проблеми.
https://www.facebook.com/j.gryshyna/posts/4456736147755537
Контекст:
Державна аудиторська служба із 2017-го до 2020 року виявила в «Укрзалізниці» порушення, а також зовнішні та внутрішні ризики на загальну суму 61,4 млрд грн, 2020 року корупція під час закупівлі сягнула 8 млрд грн. Про це з посиланням на звіт Держаудитслужби писали журналісти проєкту «Марлін».
Верховна Рада на засіданні 27 січня 2021 року створила тимчасову слідчу комісію з перевірки й оцінювання стану акціонерного товариства «Укрзалізниця». До складу ТСК увійшло 13 народних депутатів, головою обрали Гришину. ТСК 9 вересня визнала, що «Укрзалізниця» наразі у критичному стані через корупцію і непрофесіоналізм керівництва.
Кабінет Міністрів України не продовжив контрактів із головою наглядової ради компанії «Укрзалізниця» Шевкі Аджунером і членами наглядової ради Сергієм Лещенком, Андреасом Матьє і Олегом Журавльовим. Про це пресслужба «Укрзалізниці» повідомила 21 вересня. 29 вересня розпочали конкурс з обрання незалежних членів наглядової ради «Укрзалізниці», документи можна подавати до 29 жовтня (до 16.45). Міністерство інфраструктури знову подало Лещенка на посаду члена наглядової ради.