Порівняно з аналогічним періодом минулого року, коли було переказано 10,2 млн грн, сума надходжень зросла більше ніж утричі, або на 223%.
«Лише за жовтень надходження до державного бюджету від управління арештованими активами склали понад 4,3 млн грн, що стало рекордною сумою у місячному розрізі за весь період роботи АРМА», – уточнили в релізі.
Від моменту початку діяльності АРМА у жовтні 2017 року до бюджету надійшло майже 70 млн грн.
«Зазначені суми не враховують витрати, які управителі здійснюють для відновлення та модернізації активів. Зазвичай ці витрати значно перевищують суми доходів до бюджету та дозволяють зберегти арештоване майно, а також створювати нові доходи для держави від його комерційного використання. Крім того, управителі сплачують значні суми податків та створюють нові робочі місця завдяки користуванню активами», – пояснили у пресслужбі.
Зазначені суми не враховують кошти від реалізованого на торгах майна й передані агентству заарештовані кошти, розміщені на банківських рахунках.
Пресслужба АРМА повідомила, що із січня до жовтня агентство розшукало активи вартістю приблизно 11,8 млрд грн.
Контекст:
Агентство з розшуку та управління активами, одержаними від корупційних злочинів, є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, уповноваженим на формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, які може бути заарештовано у кримінальному провадженні, а також управління активами, заарештованими у кримінальному провадженні.
У 2020 році АРМА передало в користування українському бізнесу заарештовані активи вартістю приблизно 1,8 млрд грн. Загалом агентство передало в управління активи більше ніж на 3,3 млрд грн.