18 мая, 2024 12:00
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Наглядова рада "Нафтогазу" покриває невдачі правління – політолог

«Новини, що надходять з «Нафтогазу», шокують. Наглядова рада НАК визначила, що розміри премій чотирьох членів правління цієї збиткової держкомпанії (Отто Арнолда Ватерландера, Петруса Стефануса ван Дріла, Сергія Переломи та Ярослава Теклюка) в поточному році складуть 126 млн грн. Якщо до цього додати суму потенційної вихідної допомоги, то НАК може витратити на преміювання цих «трудяг» аж 215 млн грн«, – написав Голобуцький.

Він нагадав, що минулого року група «Нафтогаз» дістала збитки 19 млрд гривень, але водночас члени правління у збитковому для компанії році сумарно одержали 610,1 млн грн винагороди. Тому мотиви преміювання менеджменту компанії, яка працює на збиток, йому незрозумілі.

«Менеджмент фактично доводить НАК до банкрутства, а наглядова рада це неподобство покриває мантрами про принципи корпоративного управління. В результаті всі причетні отримують захмарні оклади та премії, і їхнє головне завдання – зробити так, щоб таке «щастя» тривало якомога довше«, – зазначив Голобуцький.

За його словами, виникає враження, що в НАК «Нафтогаз України» відбувається еволюція державної корупції, яка набуває все більш збочених форм: коли ті, хто має це явище викорінювати, його поступово очолили. І тепер, пише політолог, суспільству треба уважно наглядати вже за тими, кому доручили наглядати за менеджментом держкомпанії.

На думку експерта, влада має виправити помилку, перезавантажити наглядову раду «Нафтогазу» і продовжити реформу корпоративного управління.

«Наглядова рада «Нафтогазу» має бути перезавантажена. І чим скоріше – тим краще», – зазначив Голобуцький.

Контекст:

Група «Нафтогаз» – найбільша в Україні група компаній паливно-енергетичного комплексу. До складу групи входить НАК «Нафтогаз України», а також сім акціонерних товариств, дев’ять дочірніх підприємств і сім представництв і філій, які повністю належать компанії, повідомляють на її сайті.

За підсумками 2020 року чистий консолідований збиток групи «Нафтогаз» становив 19 млрд грн, водночас  у затвердженому урядом фінансовому плані передбачено одержання 11,5 млрд грн прибутку. 2019 року компанія дістала 2,6 млрд грн прибутку.

На засіданні 25 червня наглядова рада Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» позитивно оцінила підсумки роботи чотирьох членів правління у першому півріччі 2021 року і визначила розміри премій за підсумками роботи за весь рік.

Проверьте

Україна може отримати від МВФ транш на $700 млн у вересні – радник президента

За його словами, відбулася «більш ніж успішна» розмова президента Володимира Зеленського з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *