21 февраля, 2024 12:59
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Найбільші асоціації "зеленої" енергетики України виступили проти дискримінації окремих гравців ринку податковим комітетом Ради

Три найбільші асоціації компаній, які виробляють електроенергію з поновних джерел енергії (ПДЕ), виступили проти намірів комітету з питань фінансів, податкової та митної політики щодо встановлення пріоритетності оплати за вироблену «зелену» електроенергію для окремих гравців ринку.

Про це йдеться в опублікованій у Facebook заяві Європейсько-українського енергетичного агентства (ЄУЕА), а також у позиціях Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) та Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ).

«Європейсько-українське енергетичне агентство стурбоване нещодавньою новиною про поправку, запропоновану до закону України «Про ринок електричної енергії», яка встановлює пріоритетність платежів від ДП «Гарантованого покупця» різним типам електростанцій, що виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел. Як ми розуміємо, така поправка буде розглянута Податковим комітетом Верховної Ради 30 жовтня 2020 року в рамках законопроєкту №4101 «Про внесення змін до Податкового кодексу України», – ідеться в заяві.

Автори зазначають, що всі інвестори розраховували, що держава буде виконувати свої зобов’язання.

«Ми заперечуємо проти дискримінації електростанцій, що виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії на основі їх потужності або технології. Кожен інвестор у секторі відновлюваної енергетики України робив свої інвестиції, повністю покладаючись на державні зобов’язання щодо забезпечення повних поточних розрахунків за «зеленим» тарифом», – наголошують представники інвесторів.

Вони звернулися до народних депутатів із такими вимогами: відхилити запропоновану поправку як дискримінаційну; підтримати імплементацію меморандуму про взаєморозуміння та закону України №810 завдяки забезпеченню достатнього співфінансування ДП «Гарантований покупець» із державного бюджету і погашенню старого боргу перед ПДЕ через випуск державних облігацій або інших інструментів.

«Це дозволить запобігти подальшому погіршенню інвестиційного клімату в Україні та зменшити перелік причин, з яких міжнародні інвестори можуть звертатися до міжнародних арбітражів та порушувати справи проти України за порушення обіцянок, даних інвесторам», – підкреслили в ЄУЕА.

Раніше проти встановлення окремих дискримінаційних умов висловилися УАВЕ і УВЕА.

https://www.facebook.com/EUEA.UA/posts/4559147274159112

6 жовтня провідні асоціації ПДЕ написали листа прем’єр-міністрові Денису Шмигалю і повідомили, що уряд порушує меморандум про взаєморозуміння з виробниками «зеленої» електроенергії і не виконує зобов’язання щодо погашення боргів перед ними, писав «Укррудпром».

Партнер міжнародної юридичної фірми Dentons Максим Сисоєв розповів виданню, що інвестори у проєкти «зеленої» енергетики готуються до подання групових позовів проти України для захисту своїх прав. Зокрема тому, що в липні цього року ухвалили закон про зменшення «зелених» тарифів, а борги перед виробниками енергії з поновних джерел перевищили 22 млрд грн.

«Укррудпром» проаналізував судовий реєстр і з’ясував, що станом на 7 жовтня компаній, які подали позови до ДП «Гарантований покупець», було вже більше ніж 50, загальна сума збитку за позовними заявами вже перевищила 630 млн грн.

1 серпня набув чинності закон №810-IX, він передбачає, зокрема, зниження «зелених» тарифів, обмеження обсягів введення в експлуатацію нових потужностей ПДЕ, введення повної відповідальності за «небаланси» для виробників «чистої» електроенергії із 2022 року (50% у 2021 році) та інші норми. Зазначені заходи дадуть змогу економити державі 7 млрд грн щорічно, вважають автори документа. Закон визначає терміни та обсяги погашення накопиченої заборгованості перед виробниками ПДЕ – у четвертому кварталі цього року держава має погасити 40% заборгованості (9 млрд грн), а решту 60% – 2021 року.

Меморандум між урядом та інвесторами у ПДЕ передбачає забезпечення 100% виплат за вироблену «зелену» електроенергію починаючи із серпня цього року.

Станом на початок жовтня, за даними «Гарантованого покупця», рівень розрахунків за електроенергію щодо ПДЕ за серпень становив 100%, за вересень – 43%, за 10 днів жовтня – 6,8%.

Депутати від фракції «Слуга народу» Юрій Кузбіт, Богдан Торохтій та Максим Заремський зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №4151, який пропонує випустити ОВДП на 19,6 млрд грн для погашення в четвертому кварталі 2020 року боргу перед виробниками «зеленої» енергетики.

Проверьте

В Украине расширят круг лиц, которых тестируют на коронавирус – Минздрав

Круг лиц, которых в Украине тестируют на коронавирус, будет расширен. Об этом 9 декабря сообщил …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *