Із посиланням на опубліковані у грудні проєктом «Рейтинг. Бізнес в офіційних цифрах» дані про сплату податків мережами АЗС за дев’ять місяців 2021 року автор зазначає, що на найнижчих рядках опинилися «суб’єкти, які часто торгують незрозумілим паливом за мінімальними цінами».
«Згідно з даними Державної екологічної інспекції, у мережах Мotto, Sunoil, «Укрпетроль» і Brent Oil було зафіксовано нафтопродукти, які не відповідають вимогам стандартів. Раніше ці самі мережі разом із БРСМ показали себе у дослідженнях бензинів А-92, А-95 і ДП, проведених Інститутом споживчих експертиз навесні та влітку 2021 року», – пише Куюн.
Експерт додав, що показник сплати податків «БРСМ-Нафти» зріс порівняно з першою половиною 2021 року, але він все одно значно нижчий, ніж у аналогічних за розмірами мереж АЗС.
«У центрі уваги БРСМ – зростання «літрового» навантаження вдвічі – з 16 до 31 коп./л. Похвально, але це вдвічі нижче, ніж у «Привату» і вчетверо, ніж у ОККО. Але давайте все-таки підтримаємо компанію Андрія Біби: якщо БРСМ збереже дев’ятимісячний темп до кінця року, то заплатить податків удвічі більше, ніж у 2020 році. Що розбудило совість: регулярні обшуки фіскалів з арештами майна чи громадський осуд – невідомо, та й не так важливо”, – зазначено у матеріалі.
Автор статті дає рецепт, як збільшити податкові надходження до бюджету від мереж заправок.
«Необхідна не лише пильніша увага податківців до касової дисципліни, а й ліквідація нелегальних обсягів палива, які найчастіше реалізовуються «повз касу». Це перш за все зупинка роботи міні-НПЗ і бар’єри на шляху імпортних паливних компонентів. Це вже усвідомили навіть не зовсім профільні державні структури, наприклад, МВС, що оголосило хрестовий похід проти бодяжників», – резюмував Куюн.