Він зазначив, що законопроєкт ініціювала й розробила його депутатська група.
«Сьогодні склалася ситуація, коли держава однією рукою дає родинам соціальну допомогу на дитину, а іншою рукою забирає в них пільги. Постановою №389 від 2015 року Кабінет Міністрів України зарахував до сукупного доходу сім’ї більшість соціальних допомог, у тому числі на дітей, допомогу по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування. Таким чином, уряд штучно збільшив розмір сукупного доходу родин із дітьми, і, відповідно, значна їх частина перестала відповідати вимогам держави щодо отримання низки пільг», – заявив політик.
Батенко наголосив, що в разі ухвалення проєкту закону соціальної допомоги на дитину, інвалідам із дитинства та дітям-інвалідам, а також пенсії у зв’язку із втратою годувальника не включатимуть до середньомісячного сукупного доходу сім’ї, а отже, низки пільг для сімей із дітьми не скасовуватимуть.
Контекст:
Верховна Рада України 21 травня ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про охорону дитинства» №3124 щодо надання допомоги сім’ям із дітьми. За документ проголосувало 272 народні депутати.
Проєкт закону передбачає, що в середньомісячний дохід сім’ї не включатимуть допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, виплат у зв’язку з народженням дитини, допомоги одиноким матерям (батькам) і допомоги дітям, над якими встановлено опіку чи піклування.
Із переліку виключають допомогу у випадку усиновлення дитини, тимчасову держдопомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину, державну соціальну допомогу інвалідам із дитинства та дітям-інвалідам, а також пенсію у зв’язку із втратою годувальника.
Автори законопроєкту вказали в пояснювальній записці, що уряд ухиляється від надання пільг сім’ям із дітьми.