«Отже, «драконівський» для платників податків законопроєкт №5600 таки подадуть на розгляд до сесійної зали ВР. Сьогодні 18 членів фінансового комітету ВР проголосували – «за», дев’ятеро – утрималися, троє були проти, в тому числі і я. Схоже, цим голосуванням влада продовжує традицію «впихнути невпіхуємоє». Тому скажу ще раз: проєкт №5600 не можна було випускати у світ. Тому що його руйнівна для економіки сила, помножена на тупість чиновників, може «втопити» український ВВП (у його доларовому еквіваленті) знову до рівня двозначних чисел. Люди нам цього не пробачать», – заявив політик.
Він підкреслив, що законопроєкт розглядатимуть за скороченою процедурою.
«Бо влада наобіцяла виборцям набагато більше, ніж спроможна дати економіка. І грошей на всі обіцянки вже не вистачає. Але верх цинізму – це після розгляду такого масштабного і катастрофічного для сотень тисяч платників податків проєкту №5600 намагатися знизити податки для грального бізнесу. Невже тепер казино – це основа економічного зростання України? Мабуть, саме для того, щоб пропихнути всі ці дикі норми, монобільшість планує провести на наступному тижні одразу два пленарних засідання. Тому напередодні голосувань буду роз’яснювати і переконувати притомних представників більшості, що в цьому випадку режим «шаленого принтера» призведе до економічної катастрофи», – підсумував Ніколаєнко.
https://www.facebook.com/andriynikolaienko/posts/3062467540653090
Контекст:
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розкритикувало законопроєкт, у відомстві зазначили, що він містить корупційні чинники та низку інших порушень, тому його потрібно суттєво доопрацювати. Висновок експертизи НАЗК опублікувало на своєму сайті 8 червня.
Співголова комітету з питань податкової політики Американської торговельної палати в Україні Михайло Поляков заявив, що запропонований Кабінетом Міністрів законопроєкт містить неприйнятні для бізнесу норми. Поляков вважає, що законопроєкт порушує принцип стабільності податкового законодавства.
Проти цього проєкту виступила також Європейська бізнес-асоціація, в організації закликали його відхилити, оскільки він перешкоджає розвитку економіки.
17 червня двоє позафракційних нардепів подали в Раду альтернативний законопроєкт, його детально аналізувало видання «Главком».