6 мая, 2024 6:55
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Нардеп Палиця: Закон про податкову амністію – це податковий терор влади проти українців

«Звісно, наша депутатська група не голосувала за цей закон, адже він повністю нехтує конституційними правами людей. Кожен українець тепер мусить доводити, що заробив свої статки законно. А це є прямим порушенням презумпції невинуватості кожного громадянина. Украй цинічно, що ухвалений провладною більшістю закон вимагає повторного оподаткування заощаджень, за які вже сплачені податки. Порушуються не тільки принципи соціальної справедливості, а й українське законодавство», – заявив Палиця.

Він додав, що уряд відбирає в людей частину їхніх заощаджень і наражає їх на ризик переслідування, оскільки вся інформація надійде податківцям, а з урахуванням корупції в системі ці дані можуть стати приводом для шантажу.

«Новий закон – це не що інше, як податковий терор чинної влади проти українців! Забираючи в людей частину заощаджень у якості податку, уряд не дає взамін нічого: ані конфіденційності інформації про громадян, ані імунітету від розслідувань правоохоронців. Також держава жодним чином не гарантує збереження амністованих коштів українців, їх захист від інфляції та інвестування в надійні прибуткові активи. Ось такою є справжня сутність нового закону. Жодного реального кроку до зменшення тіньової економіки, в існуванні якої винна якраз саме влада, а не українці», – написав політик.

Нардеп переконаний, що для виходу бізнесу з тіні необхідна довіра громадян до держави. Для цього влада має забезпечити верховенство права, гарантувати бізнесу стабільне і зрозуміле податкове законодавство, знизити податки і побороти корупцію.

«Слід чітко розрізняти ці речі: конфіскація частини заощаджень українців не приведе до детінізації роботи бізнесу. Люди продовжать отримувати зарплати в конвертах, а бізнес – працювати в тіні», – заявив Палиця.

Він вважає, що заощадження не мають обкладати податками, їх потрібно просто задекларувати, і частину таких грошей мають інвестувати в захищені державою фінансові інструменти.

«Податкова амністія повинна бути безумовною. Жодних перевірок законності надбання коштів чи майна, жодних розслідувань та переслідувань із боку правоохоронців. Держава має надати українцям 100-відсотковий захист від витоку персональних даних. І врешті-решт, амністія повинна бути добровільною та здійснюватися в кілька етапів. Адже успіх першої хвилі може залучити до наступних мільйони громадян», – написав нардеп.

Палиця закликав президента ветувати закон.

«Закон необхідно повернути в парламент на доопрацювання. І почати внесення змін слід зі слова «амністія». Українці – не злочинці! Їм не потрібне помилування від покарання», – підкреслив він.

Контекст:

Проєкт закону №5153 про детінізацію доходів і підвищення податкової культури громадян через добровільне декларування активів і сплату одноразового збору в бюджет, який називають «законом про податкову амністію», Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому 15 червня. Документ передбачає проведення одноразового спеціального добровільного декларування активів фізичних осіб у період з 1 липня 2021-го до 1 липня 2022 року.

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що, за підрахунками Міністерства економіки України, 2019 року рівень тіньової економіки становив 29% від обсягу офіційного ВВП, а в I кварталі 2020 року – 31%.

Після ухвалення закону про податкову амністію представник МВФ повідомив, що експерти Фонду аналізують документ щодо неможливості використовувати його для відмивання коштів та корупції.

Проверьте

Підвищення податків гальмує економічне зростання України – економіст

«Невдале рішення з огляду на те, що якщо воно буде вводитися, ще й із наступного …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *