Пакет законопроєктів про підтримку бізнесу в умовах карантину, які ініціював президент України Володимир Зеленський, розглянуть 4 грудня. Про це 2 грудня повідомив заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.
За словами нардепа, зокрема розглянуть законопроєкти № 4429, № 4430 та № 4431.
Найімовірніше, законопроєкти буде розглянуто за процедурою ad hoc і одразу взято за основу й ухвалено в цілому, повідомив Железняк.
Законопроєкт №4429 пропонує одноразову матеріальну виплату застрахованим особам, які можуть втратити частину зарплати або доходу в разі введення додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів.
У документі №4430 передбачено зміни до Податкового кодексу України.
Проєкт закону №4431 включає зміни до Держбюджету України на 2020 рік, а саме виділення коштів на одноразову допомогу бізнесу.
6 квітня президент України Володимир Зеленський на нараді із представниками уряду і банківського сектору країни ініціював створення програм підтримки малого і середнього бізнесу під час епідемії коронавірусу.
Карантин в Україні діє із 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 забороняли масові заходи, закривали торговельні центри, магазини (окрім продуктових і аптек), ресторани, кав’ярні, спортивні зали, салони краси, а також обмежували роботу транспорту.
З 11 травня в Україні розпочали пом’якшення карантину, а 20 травня Кабмін запровадив так званий адаптивний карантин.
22 липня Кабінет Міністрів видав постанову, якою залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюють «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
11 листопада Кабмін ввів по всій країні однакові обмеження, характерні для «помаранчевої» зони. В Україні заборонили :
перевезення в пасажирському транспорті більше людей, ніж сидячих місць; роботу закладів харчування в нічний час (із 22.00 до 7.00); роботу хостелів (готелі можуть працювати); роботу нічних клубів і закладів громадського харчування з організацією дозвілля; роботу спортивних залів (якщо більше ніж одна людини на 20 м² площі); роботу кінотеатрів і театрів у випадку заповнювання понад 50% місць у залі; проведення культурних, спортивних та розважальних заходів, якщо в них бере участь понад 20 осіб (виняток – деякі спортивні заходи).
Також 11 листопада Кабінет Міністрів України ввів «карантин вихідного дня» додатково до інших обмежувальних заходів. Протягом трьох вікендів (14–15, 21–22 і 28–29 листопада) непродовольчі магазини, розважальні заклади мали бути закриті, заклади громадського харчування могли працювати тільки «на винос».
2 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що «карантину вихідного дня» не продовжуватимуть, по всій Україні діятимуть обмеження «помаранчевої» зони.