«Поки держава не виконує зобов’язання перед інвесторами в «зелену» енергетику взагалі. Попри те, що Верховна Рада проголосувала відповідні закони, уряд підписав меморандум з інвесторами, точилися ці перемовини протягом року. І уряд зараз нічого не виконує. При цьому говорити інвесторам, що ви повинні платити нам додатковий податок – це абсолютно як ставити воза попереду коня», – зазначила політикиня.
Вона додала, що Україна може втратити іноземні інвестиції, якщо не розраховується з боргами із «зеленою» генерацією.
«Я дуже переживаю, як на це подивляться наші колеги з європейського Енергетичного співтовариства. Тому що вони були безпосередніми медіаторами між державою та індустрією ПДЕ (поновних джерел енергії. – «ГОРДОН»), вони зараз занепокоєні, що зобов’язання не виконуються», – підкреслила Буймістер.
Додаткове навантаження на бізнес за цих умов послабить позиції України у глобальній європейській енергетичній дипломатії, упевнена вона.
«Наповнення бюджету заради наповнення бюджету – це не вихід і шлях у нікуди. Ми й так втратили за останні два роки близько 15% промисловості. Якщо такими темпами рухатися, то страшилки від РФ про те, що ми аграрна країна, можуть справдитися, ми можемо нашу промисловість просто втратити, – заявила народна депутатка.
Контекст:Станом на 1 квітня підприємства «зеленої» енергетики отримали 4,6 млрд грн із суми «старого» боргу 2020 року, рівень розрахунків держави з виплати цього боргу становить 20%, зазначає «Обозреватель». Затримки з виплатами виробникам електроенергії з поновних джерел енергії загрожують подальшому розвитку цієї галузі в Україні, зазначають в ухваленій у середині лютого резолюції Європейського парламенту. «Укррудпром» проаналізував судовий реєстр і з’ясував, що станом на 7 жовтня минулого року компаній, які подали позови до ДП «Гарантований покупець», було вже понад 50, загальна сума збитків за позовними заявами на той момент перевищила 630 млн грн. Влада хоче ввести акцизний податок на продаж «зеленої» електроенергії, зараз пропонують широкий діапазон ставки – від 3,2% до 40%, точні цифри ще обговорюють, писала 22 березня «Економічна правда».