7 мая, 2024 4:20
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Нардепка Буймістер про законопроєкт №5600: Не можуть податкові ініціативи прийматися без широкого обговорення, економічних розрахунків і моделювання наслідків

«Наслідки будуть дуже і дуже прості. На якийсь дуже короткий період, можливо, якісь бюджетні надходження і збільшаться. Рік пережити, може, і допоможе. Але кінець кінцем ми побачимо зниження ВВП», – переконана політикиня.

Вона вважає, що зростання податків відлякає іноземних інвесторів, оскільки їм потрібна стабільність у законодавстві.

«Якщо ми однією рукою створюємо більш сприятливий податковий режим, а другою рукою створюємо урядові законопроєкти, які знищують усі ці ініціативи, то жодні інвестняні тут просто не допоможуть. Тому виключно послідовна політика держави може сприйматися бізнесом позитивно і нормально», – пояснила нардепка.

Буймістер додала, що таким змінам має передувати широке обговорення в експертному середовищі, серед представників бізнесу та громадськості, а цього автори законопроєкту №5600 не зробили.

«Щоб не втратити довіру до, у першу чергу, фіскальної політики уряду, не можуть податкові ініціативи прийматися без широкого обговорення попередньо з усіма стейкхолдерами, без економічних розрахунків, без моделювання елементарно наслідків», – підкреслила нардепка.

Контекст:

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розкритикувало законопроєкт, у відомстві зауважили, що він містить корупційні чинники та низку інших порушень, тому його треба суттєво доопрацювати. Висновок експертизи НАЗК опублікувало на своєму сайті 8 червня.

Співголова комітету з питань податкової політики Американської торговельної палати в Україні Михайло Поляков заявив, що запропонований Кабінетом Міністрів законопроєкт містить неприйнятні для бізнесу норми. Поляков переконаний, що законопроєкт порушує принцип стабільності податкового законодавства.

Якщо Рада ухвалить ініційовані Кабміном у законопроєкті №5600 зміни в податкове законодавство, це призведе до погіршення інвестиційного клімату в країні та сваволі органів контролю. Про це йдеться в заяві Європейської бізнес-асоціації.

17 червня двоє позафракційних нардепів подали в Раду альтернативний законопроєкт, його детально аналізувало видання «Главком».

Проверьте

Рада підвищила штрафи за перевантаження на дорогах і ввела – за відмову від зважування автомобіля. У "Голосі" називають закон "драконівським"

Закон передбачає штраф у розмірі 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. грн) за …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *