26 мая, 2024 1:09
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Нардепка Буймістер: Запровадження мораторію на експорт брухту – єдино правильний вихід, який дасть змогу врятувати українську металургію

«Введення мораторію на експорт брухту  єдино правильний вихід, який дозволить врятувати українську металургію. Річ у тому, що такого дефіциту брухту, який спостерігають зараз у галузі, не прогнозував ніхто«, – підкреслила вона.

Буймістер зазначила, що аномально високе зростання цін на брухт стало «чорним лебедем» для світової металургії, у підсумку з України за останні кілька місяців брухт вивозять значними обсягами: у липні експорт утричі перевищив увесь експорт за 2020 рік.

«Сьогодні світова ціна на брухт становить $500/т у травні 2021 року Україна продовжила дію експортного мита на брухт у розмірі €58/т, але за такої світової ціни вивозити брухт на експорт все одно вигідно. Сплата мита не зупиняє ломозаготівників. За сім місяців 2021 року з країни було вивезено 335 тис. т брухту, це у 20 разів більше, ніж за аналогічний період 2020 року», – повідомила політикиня.

Якщо експорт не зупинити, то металурги України залишаться без сировини, вважає вона.

«Необхідно зупинити форсований вивіз металобрухту з України, інакше до середини осені почнуться масові зупинки меткомбінатів. Зробити це потрібно «на вчора», тому ефективний тільки такий інструмент, як мораторій«, – переконана Буймістер.

Оскільки металургія – одна з базових галузей української економіки, то зупинка металургійних комбінатів призведе глибокої економічної кризи, пояснила вона.

«За попередніми оцінками, тільки до кінця 2021 року Україна може втратити $1,5 млрд валютного виторгу. Це вдарить по стабільності курсу гривні. За скороченням виробництва підуть зниження податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів. Металургія є одним з основних донорів Пенсійного фонду, тому у разі масштабної кризи в галузі в країні можуть початися перебої з виплатою пенсій. Тобто за нинішніх умов питання заборони експорту брухту  питання економічної безпеки України«, – заявила Буймістер.

Контекст:

«Мінпром» повідомляв із посиланням на дані Держмитниці, що експорт українського брухту зростає з середини весни: у квітні він становив 38 тис. т, у травні – 60 тис. т, у червні – 85 тис. т.

У червні 2021 року об’єднання підприємств «Укрметалургпром» і профільна асоціація «Укртрубопром» звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням ввести тимчасову заборону на експорт брухту з України до 31 грудня 2023 року.

Металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг» підтримав цю ініціативу.

«Металургпром» повідомляв, що Єврокомісія розглядає ініціативу Європейської сталеливарної асоціації Eurofer – вона просить обмежити експорт брухту до країн, які не відповідають екологічним стандартам Євросоюзу. Якщо рішення ухвалять, вивезення брухту до Туреччини, Єгипту, Пакистану та Індії буде зупинено.

Проверьте

Операции на сердце оценены в Украине в 10 тыс. грн при реальных 200 тыс. грн и больше – Тодуров

«Откуда взялись тарифы, по которым на хозрасчете работают все центры? К примеру, операция на сердце …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *