«Ви називаєте законопроєкт №5600 ресурсним. Проте насправді таке враження, що ресурс ви намагаєтеся здобути у власні кишені і для своїх олігархів, яким ви служите. Тому що сьогодні ви позбавляєте людей елементарних засобів до існування, – наголосила нардепка. – Коли людина вирощує щось на землі у своєму селі і намагається це продати на базарі, це означає, що у людини немає іншого засобу до існування і вона сьогодні виживає всупереч державі. А держава сьогодні буде максимально обкладати людей, які працюють на своїй землі, податками».
Політикиня додала, що ухваленням законопроєкту №5600 влада порушила всі норми елементарної моралі та податкового кодексу, де передбачено, що такі зміни не можуть ухвалювати менш ніж за пів року до початку наступного бюджетного року.
«Але, як я говорила кілька днів тому, і [президенту Володимиру] Зеленському, і владі глибоко начхати на людей. І за це ви отримаєте вдячність», – заявила Федина.
Контекст:
Законопроект №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» було зареєстровано у Верховній Раді 2 червня, його ініціатором виступив Кабмін.
Уряд схвалив його на засіданні 12 травня. У Кабміні говорили, що зміни дадуть змогу збирати до державного бюджету додатково понад 60 млрд грн на рік. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль стверджував, що нововведення стосуватимуться лише великого бізнесу та не торкнуться загальнодержавних податків для громадян, а також малого та середнього бізнесу.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розкритикувало законопроєкт, у відомстві зазначили, що він містить корупційні фактори та низку інших порушень, тому має бути суттєво доопрацьованим. Висновок експертизи НАЗК опублікувало на своєму сайті 8 червня.
1 липня Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні.
Розгляд проєкту у другому читанні неодноразово переносили. Нардеп від «Слуги народу», голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснював це консультаціями, які «стосувалися найболючіших питань для великого бізнесу». За його словами, ресурси законопроєкту №5600 відображені у проєкті держбюджету на 2022 рік.