21 февраля, 2024 8:46
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Ні доказів провини, ні збитків, ні потерпілих – САП пояснила, чому справу "Роттердам плюс" закрили

У справі «Роттердам плюс» немає ні доказів провини, ні встановлених збитків, ні потерпілих, через що передати справу в суд неможливо. Про це повідомляє видання «Слово і діло» з посиланням на виступ старшого прокурора САП Віталія Пономаренка в комітеті Верховної Ради з питань антикорупційної політики.

«На моє переконання, іти до суду з тими матеріалами, які є, ми не маємо права. Тому що, по-перше, у нас не встановлені розміри збитків. По-друге, у нас не встановлені самі потерпілі. Тобто навіть якщо ми можемо сказати, що є якась сума збитків, то немає того, кому вони завдані», – зазначив Пономаренко.

Він також додав, що зараз слідство у справі про формулу «Роттердам плюс» зупинили і залишилося тільки два дні строку досудового розслідування.

«На сьогодні досудове слідство у справі зупинене. Я хотів би звернути увагу, що набрали чинності дві абсолютно різні за своїм змістом ухвали слідчих суддів, які постановлені на одних і тих самих досліджених матеріалах. Але одна слідча суддя визнала постанову про закриття обґрунтованою, інша – скасувала. Слідство зупинене, і залишилося два дні строку досудового розслідування. Цей строк кінцевий, і він не може бути надалі продовжений», – підкреслив прокурор.

28 серпня 2020 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про закриття справи «Роттердам плюс» у частині, що стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитків. 8 серпня спливав термін проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, із березня 2017-го. Згідно із Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину.

Під час засідання Вищого антикорупційного суду 23 вересня прокурор САП заявив, що жодних доказів скоєння злочину в цій справі за три з половиною роки знайти не вдалося. Суд погодився, що справу потрібно закрити.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 18 листопада припинила всі провадження щодо оскарження рішення прокуратури закрити справу «Роттердам плюс» через відсутність складу злочину.

Проверьте

В Україні відкрили продаж акцій Facebook, Microsoft і Tesla

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) України 8 грудня вирішила допустити до …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *