28 мая, 2024 18:37
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

НКРЕКП необдуманими рішеннями може зірвати підготовку виробників електроенергії до зими – експерт

«Чи буде Україна взимку з вугіллям? Останнє слово за регулятором, – написав він. – Як стало відомо, НКРЕКП на завтрашньому засіданні планує внести зміни до «ковідної» постанови №766 і прибрати п. 6, що передбачає вимогу учасникам ринку до 1 жовтня 2021 року у своїх заявках на торги на внутрішньодобовому ринку (ВДР) у торговій зоні «ОЕС України» зазначати ціну на е/е не менше від значення 100,5% від ціни РДН [ринку на добу наперед]. Наслідком скасування цієї норми стане зниження середньої ціни РДН і повернення маніпуляцій і схем із торгівлі повітрям. На практиці рішення поставить генеруючі компанії в безвихідне становище цілковитої відсутності грошових ресурсів на закупівлю вугілля на старті ОЗП (осінньо-зимового періоду. – «ГОРДОН»)».

Подальше зниження ціни на ринку на добу наперед згубно вплине на купівельну спроможність генерувальних компаній, така ситуація може призвести до того, що Україна без імпорту з Росії та Білорусі не зможе пройти опалювальний сезон.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2395408220591350&id=100003665867954

Контекст:

На засіданні 26 травня НКРЕКП ухвалила рішення закрити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на чотири місяці. Нацкомісія відмовилася обмежувати імпорт на весь рік, як вимагали народні депутати з міжфракційного об’єднання «Чиста енергія», які долучалися через відеозв’язок.

Україна імпортувала електроенергію з РФ з осені 2019 року – після чотирирічної перерви. Це стало можливим унаслідок внесення правки в ухвалений 18 вересня 2019 року закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії».

До березня 2020 року, коли знову ввели заборону, було імпортовано понад 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистеми від такого постачання оцінюють у 3 млрд грн, писав «Мінпром». За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske.

1 лютого 2021 року на сайті «Укренерго» з’явилася інформація, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії обсягом 200 МВт-год. За даними «Інтерфакс-Україна», дві українські компанії отримали доступ до імпорту.

18 березня стало відомо, що про необхідність обмеження імпорту електроенергії з Росії та Білорусі заявив президент Володимир Зеленський, а наступного дня припинити імпорт пообіцяв тодішній в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Зеленський підписав закон, що передбачає введення заборони на імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі. Цей закон Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому 15 квітня. Закон забезпечує сертифікацію оператора системи передання електроенергії відповідно до вимог ЄС, що відкриє шлях до інтеграції енергосистеми з європейською.

Міністр енергетики Герман Галущенко звернувся до голови НКРЕКП Валерія Тарасюка з проханням заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на підставі цього закону.

Проверьте

У "ПриватБанку" завершили технічні роботи, банк працює у штатному режимі

«Успішно оновили процесинг банку, працюємо у штатному режимі», – поінформували у «ПриватБанку». https://www.facebook.com/privatbank/posts/4521690754518083 У банку запевнили, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *