16 мая, 2024 3:37
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

НКРЕКП висловила стурбованість зниженням доходів трейдерів під час перепродажу електроенергії державних АЕС – ЗМІ

«У перші дні липня 2021 року на ринку «на добу наперед» (РДН) спостерігається різке зниження ціни, викликане виведенням попиту з ринку «на добу наперед» на ринок двосторонніх договорів (РДН)», – ідеться в заяві Нацкомісії з енергетики.

«РБК-Україна» зазначає, що занепокоєння НКРЕКП викликано «зниженням доходів трейдерів при перепродажі електроенергії державних АЕС на біржі» через перехід електростанцій на продаж електроенергії безпосередньо споживачам за прямими договорами.

«Нетипова поведінка учасників ринку викликає серйозні питання і підтверджує проблему надмірної ринкової влади окремих гравців, які можуть знижувати ціну РДН (шляхом зменшення попиту) або підвищувати ціну РДН (шляхом зменшення пропозиції і збільшення попиту)», – заявили у НКРЕКП.

Агентство розцінює рішення про перехід на прямі договори як вимушене.

«Регулятор засудив рішення реальних виробників збільшити обсяг продажів електроенергії за двосторонніми договорами, до якого вони вимушено вдалися через цінові махінації трейдерів на ринку  «на добу наперед», – пише «РБК-Україна».

Журналісти нагадали, що Міненерго, «Енергоатом» і «Центренерго» закликали НКРЕКП припинити махінації трейдерів із перепродажем електроенергії державних компаній.

«НКРЕКП тричі відмовилася усувати махінації, заявивши про неприпустимість «утиску прав трейдерів». Окрім того, регулятор також звинуватив «Енергоатом» і Міненерго в непрофесіоналізмі і неефективності», – зазначають автори матеріалу.

Контекст:

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, не прийняла плану Міненерго з припинення махінацій на ринку електроенергії та запропонувала свої заходи, які не дали ефекту, ідеться в заяві державної компанії «Енергоатом», опублікованій 3 червня на офіційному сайті.

«Главком» писав, що у травні ціна на оптовому ринку електроенергії опустилася до рекордно низького значення – в окремі дні ціни падали до 43–44 коп./КВт-год.

«Причиною стали махінації групи трейдерів. НКРЕКП офіційно визнала махінації лише 2 червня під тиском Міністерства енергетики. Однак комісія офіційно відмовилася змінювати правила роботи ринку для припинення таких махінацій, обмежившись наміром у ручному режимі слідувати за трейдерами. Усі пропозиції Міністерства енергетики комісією були проігноровані», – зазначає видання.

Проверьте

У Мінінфраструктури України назвали максимальну вартість користування платними дорогами

Максимальна вартість використання доріг також буде залежати від транспортного засобу. Кабмін України опрацьовує питання про …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *