5 июля, 2024 12:55
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Новий канцлер ФРН попередив РФ про наслідки для "Північного потоку – 2" у разі вторгнення в Україну

Ведучий Ян Філіп Бургард запитав Шольца, чи готова Німеччина використати «Північний потік – 2» для тиску на Росію у разі її вторгнення в Україну.

Шольц відповів, що в уряді ФРН «дуже чітке уявлення» щодо ймовірної ескалації ситуації – «ми хочемо, щоб усі поважали цілісність кордонів».

За словами канцлера Німеччини, «усі розуміють, що якщо цього не станеться, то будуть наслідки».

Водночас, як наголосив Шольц, «треба зробити все, щоб їх [кордонів] не порушили».

Віцеканцлер та міністр фінансів, колишній мер Гамбурга соціал-демократ Олаф Шольц став новим канцлером Німеччини 8 грудня.

Контекст:

Будівництво «Північного потоку – 2» повністю завершено. 8 листопада 2021 року в «Газпромі» заявили, що трубопровід готовий до запуску.

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають трубопровід загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Адміністрація президента США Джо Байдена виступала проти будівництва газопроводу, проте наприкінці травня 2021 року глава Білого дому назвав «контрпродуктивним» щодо відносин із Європою запровадження нових санкцій проти «Північного потоку – 2», оскільки газопровід «практично закінчено».

Німеччина та США 21 липня 2021 року повідомили, що уклали угоду щодо газопроводу «Північний потік – 2». Німеччина обіцяла, що застосує національні санкції проти Росії та закликатиме до ефективних заходів ЄС, якщо РФ і надалі використовуватиме газ як інструмент тиску на інші країни або «здійснить подальші агресивні дії проти України».

«Оператор ГТС України» (ОГТСУ) повідомив, що Nord Stream 2 AG, якою на 100% володіє російський «Газпром», 8 вересня подала заявку на сертифікацію як незалежного оператора системи передання газопроводу «Північний потік – 2» у Федеральне мережеве агентство ФРН. До процедури сертифікації допущено державну енергетичну компанію Польщі PGNiG та її німецьке дочірнє підприємство PGNiG Supply & Trading GmbH, а також «Нафтогаз України» та «Оператора ГТС України».

«Немецкая волна» зазначала, що попереднє рішення щодо «Північного потоку – 2» має ухвалити Федеральне мережеве агентство ФРН, а потім свою позицію щодо газопроводу висловить Європейська комісія, вона може взяти на підготовку висновку до чотирьох місяців. Після цього у німецького регулятора буде ще два місяці на ухвалення остаточного рішення.

16 листопада стало відомо, що Федеральне мережеве агентство Німеччини зупинило сертифікацію «Північного потоку – 2». В ОГТСУ припустили, що «Газпром» спробує обійти законодавство ЄС для сертифікації трубопроводу. У «Нафтогазі України» не відкинули, що оскаржуватимуть сертифікацію «Північного потоку – 2».

Bloomberg писало 7 грудня, що адміністрація Байдена вимагатиме від ФРН зупинення газопроводу «Північний потік – 2», якщо президент Росії Володимир Путін ухвалить рішення про військове вторгнення РФ в Україну. У Білому домі заявили, що якщо Путін хоче побачити постачання газу «Північним потоком – 2», можливо, він не захоче ризикнути вторгнутися в Україну.

Проверьте

Бюджет МВС України на 2022 рік – сигнал для всіх. Із правоохоронної системи підуть найкращі фахівці

Бюджет МВС України на 2022 рік – сигнал тривоги для всіх! Вони мають бути готовими допомогти …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *