Вона нагадала, що уряд Німеччини припинив підтримувати «Північний потік – 2» після вторгнення Росії в Україну і його не буде введено в експлуатацію.
«Північний потік – 2″ зараз мертвий. Це шматок металу на дні моря, я не думаю, що він колись оживе… Думаю, цей газопровід ніколи не повернеться», – сказала вона.
Будівництво «Північного потоку – 2″, який сполучає РФ і ФРН по дну Балтійського моря в обхід України, повністю завершили у вересні 2021 року.
На тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке почалося вранці 24 лютого, найбільша нафтогазова компанія у світі, британсько-нідерландська Shell, оголосила про вихід з усіх спільних проєктів із російським «Газпромом», зокрема з проєкту будівництва трубопроводу «Північний потік – 2».
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – «демілітаризація та денацифікація України». Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) і сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об’єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню «Град» та «Ураган», завдає авіаударів.
Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. 7 березня в управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що від 24 лютого жертвами російської агресії проти України стало щонайменше 406 мирних жителів, поранено 801. В організації зазначили, що реальні цифри значно вищі, оскільки з місць, де йдуть інтенсивні бої, інформація надходить із запізненням і її ще треба підтвердити. 8 березня міністр оборони України Олексій Резніков підтвердив інформацію про більш ніж 400 убитих і понад 800 поранених мирних громадян.
Про втрати з-поміж українських військовослужбовців президент України Володимир Зеленський востаннє говорив 25 лютого – протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.
Втрати російських окупантів, за даними Генштабу Збройних сил України станом на 9 березня, становлять, зокрема, понад 12 тис. осіб, 317 танків, 49 літаків, 81 вертоліт.
Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за твердженнями міністерства оборони РФ на 2 березня, дістали поранення.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу «притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії». Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування
.
Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема й персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи спричинили обвал економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати й далі.