Прізвищ фігурантів справи не вказано, але обставини відповідають кримінальному провадженню, у якому проходить Юрченко.
«Колегія суддів Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання прокурора САП (Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. – «ГОРДОН») та продовжила строк дії обов’язків, покладених на народного депутата України IX скликання та його помічника», – ідеться в повідомленні ВАКС.
У суді пояснили, що до 21 грудня нардеп зобов’язаний прибувати в суд за першим викликом, повідомляти суд про зміну свого місця проживання та роботи, утримуватися від спілкування з іншим обвинуваченим, здати на зберігання в міграційну службу документи, які дають право на виїзд з України.
Контекст:
У вересні 2020 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) заявило, що зібрало досить доказів для повідомлення Юрченка про підозру.
Генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру Юрченку 17 вересня. Цього самого дня Юрченку вручили підозру, виключили з парламентської фракції «Слуга народу», а також допитали в НАБУ і САП. Неофіційного помічника Юрченка Івана Фіщенка заарештували 15 вересня з можливістю внесення застави в розмірі 1 млн 550 тис. грн. 17 вересня він вийшов із СІЗО під заставу. Фіщенко заявив, що хабарів не отримував і з депутатом не спілкується.
21 вересня Вищий антикорупційний суд заарештував Юрченка до 9 листопада з можливістю вийти під заставу в розмірі 3 млн грн. 23 вересня суд заарештував майно політика. 25 вересня за Юрченка внесли заставу і він вийшов із СІЗО. Тоді на нардепа наділи електронний браслет, який він носив до початку листопада.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує «більше показових посадок» у корупційних справах і що Юрченко «обов’язково сяде в тюрму».
У суді Юрченко заперечував обвинувачення у хабарництві, називав себе борцем за справедливість і заявляв про намір доводити свою невинуватість у Європейському суді з прав людини.
4 березня 2021 року НАБУ завершило розслідування справи про хабарництво Юрченка. У серпні стало відомо, що нардепу вручили обвинувальний акт.