9 марта, 2024 4:59
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Омелян: Імпорт електроенергії повертає Україну у сферу впливу Кремля

Купівля електроенергії в Росії та Білорусі призведе Україну до втрати енергетичної незалежності, а енергосистема країни перейде під контроль Кремля, заявив в ефірі телеканала «Еспресо» колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

«Ми маємо ситуацію, що повністю вбита енергетична система України поставлена перед фактом – у вас або не буде електрики, або буде тільки з Росії перетоком через Білорусь. І [президент України Володимир] Зеленський із цією своєю роллю зрадника повністю погодився й веде Україну назад до Москви», – сказав ексміністр.

Політик нагадав, що водночас глава політради партії ОПЗЖ і кум президента РФ Віктора Медведчука, Андрій Рюмін очолив найбільшу електромережну компанію Росії.

Україна з 2021 року почала імпорт електроенергії з Білорусі. У 2019-му народний депутат від «Європейської солідарності», член міжфракційного депутатського об’єднання «Енергетична незалежність і безпека України» Михайло Бондар заявляв, що за імпортом електроенергії з Білорусі може ховатися непряма поставка з Росії.

Тимчасова заборона на імпорт електроенергії з Росії була введена навесні 2020 року, зокрема після критики постачання президентом Володимиром Зеленським. 16 грудня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на своєму засіданні дозволила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, всупереч позиції Зеленського, писав «Цензор.НЕТ». НКРЕКП дозволила трейдерам укладати контракти на поставку електроенергії 2021 року, зазначало видання.

Перед цим Україна імпортувала електроенергію з РФ з осені 2019 року – після чотирирічної перерви. Це стало можливим внаслідок внесення правки в ухвалений 18 вересня 2019 року закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії».

До березня 2020 року, коли знову ввели заборону, було імпортовано понад 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистеми від таких поставок оцінюють у 3 млрд грн, писав «Мінпром». За розрахунками Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske.

Імпорт став причиною найбільшої за всю історію незалежності кризи енергоринку, зазначив ZIK.

Проверьте

Мінекології має виважено підходити до питань модернізації та шукати рішення, які прийнятні для всіх – глава "Укркоксу"

Міністерство екології України має під час розробки нових екологічних норм шукати прийнятні для промисловості рішення, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *