Україна регулярно виплачує пенсії 660 тис. пенсіонерів з окупованих територій. Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» заявила міністерка соціальної політики України Марія Лазебна.
«Я за те, що люди, які заробили свою пенсію в Україні, повинні її отримувати. А для цього нам треба для них спростити або надати умови і можливості. Тому сьогодні, наприклад, на двох пунктах пропуску – у Щасті та Золотому [Луганської області] – будуть відкриті такі центри обслуговування, ми вже знаємо, що там будуть обов’язково присутні працівники Пенсійного фонду. Якщо навіть людина сьогодні не входить у число цих 660 тис. пенсіонерів, яким ми нараховуємо пенсії, значить, вона зможе прийти й оформити її», – сказала Лазебна.
Міністерка додала, що, якщо людині, яка працювала і зараз живе на непідконтрольних територіях, нещодавно виповнилося 60 років, оформити пенсію вона може тільки у відділеннях Пенсійного фонду на підконтрольній уряду території України.
«Це все залишається чинним, воно діє. Головне, щоб не були закриті пункти пропуску», – заявила глава Мінсоцполітики.
За даними Пенсійного фонду, станом на 1 жовтня 2020 року в Україні нараховували понад 11,2 млн пенсіонерів. Середній розмір пенсії становив 3,4 тис. грн.
Із кінця 2014 року Україна припинила соціальні виплати громадянам, які живуть на підконтрольній бойовикам території Донбасу. Щоб отримувати пенсії, жителі ОРДЛО мають зареєструватися як переселенці і жити на підконтрольній Україні території.
26 листопада 2019-го у Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №2083-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на пенсію». Законопроєкт покликаний урегулювати питання виплати пенсій жителям окупованих територій. Документ пропонує скасувати обов’язкову реєстрацію пенсіонерів як тимчасово переміщених осіб для отримання пенсій та виплачувати заборгованості щодо пенсії без терміну давності. Також у законопроєкті пропонують можливість жителям ОРДЛО, які не могли платити страхові внески, докупити стаж без застосування санкцій.
У лютому 2020-го документ відправили на доопрацювання у профільний комітет.