«Законодавством визначено, що право на отримання відповідної допомоги мають громадяни, які проживають або працюють у регіонах, у яких діяли або діють карантинні обмеження «червоної» зони», – зауважив він.
За словами заступника міністра, регіони, які в лютому – березні були в «червоній» зоні, але вже вийшли з неї, теж мають право на отримання компенсації.
У цих регіонах термін виплати допомоги такий самий, як і в областях, які опинилися в «червоній» зоні зараз.
У «червоній» зоні епідемічної небезпеки, згідно з індикаторними показниками МОЗ, залишаються 13 регіонів: Київ, Житомирська, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька і Чернігівська області.
10 квітня з «червоної» зони карантину вийшла Івано-Франківська область.
Контекст:Верховна Рада України на позачерговому засіданні 30 березня ухвалила законопроєкт №5300 про надання допомоги застрахованим особам на період жорстких карантинних обмежень. Цей документ президент України Володимир Зеленський подав 24 березня як невідкладний. Він передбачає виплати допомоги в розмірі 8 тис. грн підприємцям і найманим працівникам, зареєстрованим у «червоних» карантинних зонах. 11 квітня Кабінет Міністрів опублікував повний перелік видів діяльності, працівники яких зможуть отримати виплати. Серед них працівники кінотеатрів, музеїв, фітнес-центрів і різних закладів роздрібної торгівлі. 19 квітня розпочали приймання заявок на отримання 8 тис. грн допомоги від держави. Підприємці та наймані працівники в «червоних» карантинних зонах можуть подати запит через портал або застосунок «Дія». У перший день приймання було подано понад 116 тис. заявок на 8 тис. грн компенсації за карантин. Про це 20 квітня повідомила пресслужба Міністерства фінансів України. У відомстві прогнозують, що послугою скористається 1,6 млн громадян.