«Цей газогін несе пряму загрозу безпеці постачання газу в Україні. Кожен запуск газогону «Газпрому» в обхід України зменшував використання української ГТС для транзиту. Існує значний ризик, що запуск «Північного потоку – 2″ призведе до аналогічних наслідків. У результаті п’ять міст на українсько-російському кордоні одразу втратять газопостачання», – зазначено у заяві.
Про які міста йдеться, пресслужба «Оператора ГТС України» не уточнює.
https://www.facebook.com/tsoua2020/posts/4488324651260670
Контекст:
Будівництво «Північного потоку – 2» повністю завершено. 8 листопада 2021 року в «Газпромі» заявили, що трубопровід готовий до запуску.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають трубопровід загрозою для енергетичної безпеки Європи.
Адміністрація президента США Джо Байдена виступала проти будівництва газопроводу, проте наприкінці травня 2021 року глава Білого дому назвав «контрпродуктивним» із погляду відносин із Європою введення нових санкцій проти «Північного потоку – 2», оскільки газопровід «практично закінчено».
Німеччина та США 21 липня 2021 року повідомили, що уклали угоду щодо газопроводу «Північний потік – 2«, який має з’єднати ФРН і РФ дном Балтійського моря в обхід України. Німеччина обіцяла, що застосує національні санкції проти Росії та закличе до ефективних заходів ЄС, якщо РФ і далі використовуватиме газ як інструмент тиску на інші країни або «здійснить подальші агресивні дії проти України».
Влада України вважає, що РФ вже почала використовувати «Північний потік – 2″ як зброю – Росія обмежує експорт газу до Європи, щоб підвищити ціни, сформувати енергетичну кризу та виправдати запуск газопроводу, який проходить сертифікацію.
13 листопада «Газпром» відмовився бронювати на грудень додатковий транзит газу через Україну.
16 листопада Федеральне мережеве агентство Німеччини тимчасово зупинило процес сертифікації компанії Nord Stream 2 AG як оператора російського газопроводу «Північний потік – 2».