Із часу створення платних камер у слідчих ізоляторах загальна сума надходжень перевищила 2 млн грн. Про це 4 січня повідомив міністр юстиції України Денис Малюська на своїй сторінці у Facebook.
«Під Новий рік сума надходжень від платних камер вже перевищила 2 млн грн», – заявив Малюська.
Він також опублікував фото відремонтованої платної камери на 22 людини в Київському слідчому ізоляторі.
«Собівартість: 67 450. Ну і традиційно нагадую, за цей ремонт сплачено 0 грн платників податків», – додав міністр.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1327787380935314&id=100011121947008
У жовтні 2020 року Малюська повідомляв, що платні камери у слідчих ізоляторах України принесли 1 млн грн. Кошти від платних камер витрачають на ремонти безоплатних камер у слідчих ізоляторах, зазначав він.
Платні камери у травні розпочали пропонувати в Київському, Львівському, Чернігівському СІЗО, а також у СІЗО Запоріжжя, Запорізької області та Дніпра, у червні – в Харківському, Полтавському, Сумському та Старобільському СІЗО. У СІЗО Одеси дві платні камери з’явилися в серпні.
Пілотний проєкт відкриття платних камер триватиме до 31 грудня 2021 року. За підсумками проєкту міністерство вирішить, чи запроваджувати таку можливість на постійній основі.
24 липня Малюська повідомив про нову послугу Мін’юсту – подарунковий сертифікат на перебування у платній камері СІЗО з поліпшеними умовами. Вартість сертифіката – від 1 тис. до 12 тис. грн. Протягом перших годин після запуску послуги придбали щонайменше чотири такі сертифікати, які принесли 28 тис. грн.
Офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини подасть у суд на Міністерство юстиції у зв’язку із запровадженням послуги платних камер у СІЗО, заявила 18 вересня омбудсменка Людмила Денісова. Вона вважає, що цей проєкт містить дискримінаційні положення.