За словами Гетманцева, кількість поданих на амністію декларацій і далі зростає. Також він наголосив, що проблем із процесом оформлення відповідних документів немає.
Контекст:
Податкову амністію в Україні було оголошено на один рік, вона стартувала 1 вересня 2021 року. Податкова амністія дає змогу громадянам легалізувати накопичення у валюті, задекларувати цінні папери, рухоме та нерухоме майно, не вказуючи джерел походження активів.
Збір зі спеціального декларування передбачено за ставками від 2,5% до 9%. Водночас держава гарантує декларанту звільнення від сплати податкового боргу в разі виплати ним повної суми збору за спеціальною декларацією, нерозголошення даних у декларації (є винятки), а також заборону на використання інформації з декларацій у розслідуваннях та перевірках щодо декларанта та як докази у кримінальних провадженнях проти нього.
Громадянам, активи яких менші за 400 тис. грн, проходити через процедуру амністії немає потреби. Їхні доходи держава визначає такими, які можна було накопичити.
Чиновникам, депутатам, держслужбовцям прав на податкову амністію закон не передбачає.
Наприкінці вересня Державна податкова служба повідомляла, що з початку кампанії одноразового добровільного декларування фізичних осіб до державного бюджету України надійшло понад 1,5 млн грн.