«Ми маємо чути всі асоціації. Принаймні на базі комітету завжди всі профільні бізнес-асоціації було почуто. Передусім ми розуміємо, що податки повинні мати не тільки збиральну функцію. Вони мають стимулювати бізнес розвиватися, вкладати гроші і створювати нові робочі місця», – сказав Устенко.
Він підкреслив, що бізнес платить податки, а держава має бути зацікавленою в тому, щоб бізнес стабільно функціонував і розвивався.
«Для нас важливо, щоб бізнес мав можливість комфортно працювати й розглядав Україну як країну, у якій є набагато більший потенціал, ніж у будь-якій іншій європейській країні», – зазначив Устенко.
На його думку, поданий урядом законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу доопрацюють з урахуванням зауважень бізнес-асоціацій, а також не відкинув можливості перенесення дати набуття ним чинності з 1 липня поточного року на 1 січня 2022 року.
«Можливо, буде внесено не з 1 липня, можливо, це буде з наступного року, як має бути. Але це тільки попередній текст, і його явно ще дуже сильно корегуватимуть до другого читання або до першого», – розповів Устенко.
Контекст:
Законопроєкт №5600 зареєстрували у Верховній Раді 2 червня. У пояснювальній записці написано, що його мета – забезпечення збалансованості бюджетних надходжень «завдяки підвищенню ефективності використання економічних ресурсів країни», а також усунення прогалин у чинному законодавстві. Він наразі на опрацюванні в комітеті Ради.
Співголова комітету з питань податкової політики Американської торговельної палати в Україні Михайло Поляков заявив, що запропонований Кабінетом Міністрів законопроєкт містить неприйнятні для бізнесу норми. Поляков вважає, що законопроєкт порушує принцип стабільності податкового законодавства.